Objekti za smeštaj mehanizacije

po meni to ne pije vodu bez armature,nekako mi cudno...
Nemogu vlakna da menjaju armaturu, kupovao sam Sikina vlakna ali za košuljicu, pakovanje 100-200gr ide na jedan kubik betona . Vlakna sprečavaju manje pukotine (ako i to) ali armatura je ne zamenljiva. Jedino se sad zbog lude cene gvožđa isplati platiti statičara ili nekog tome slično da odredi pravu količinu i dimenzije armature jer smo naročito mi na selu skloni preterivanju a to je sad skupa igranka, pre par godina sam rušio neke stare svinjce pa to je deda napravio kao atomsko sklonište ladno bi preživelo tri nuklearna napada, verovatno je moglo sa duplo manje armature al kako kažu... samo ti stavi nek je jače.
 
A eto ja pravio svinjce bez kile armature, i služilo svrsi bez da mrdne, i opet svedemo na isto i moj bez I tvog dede sa armaturom, a to je da je sad višak I da, se ruši..
Al treba rokati I ne štedeti..
 
Jel zna neko kako se krecu cene asfaltiranja ?.Vidim preko brze pretrage ovde se pisalo jako malo o tome,spominje se nesto 16eur po m2 kao.
 
A sa podlogom da oni spreme kao,koliko bi to dodatno kostalo ?.I mozda glupo pitanje ali jel oni ocekuju iskljucivo da je zemlja dole ?,sta ako vec ima npr beton koji je jako los,jel onda samo preko njega asfaltiraju ili oni skidaju taj beton u toj ceni sa ''podlogom''?.
 
To je cena da naspricaju onaj bitumen i onda preko asvalt. Dole ne moze zemlja da bide mora neka cvrsta podloga,a cena podloge zavisi opet od drugih stvari.
Sam asvalt je 10e
 
Otislo gvozdje u pm sa cenom,kaze mi drug sacekaj ne zuri sa konstrukcijom da pokrivas..nisam pametan sta da radim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Cement je750- 760din bio ja ga uzeo na 700din 8t. Armaturna mreza sestica je 4800din a bila je oko 4000din..sve otislo gore,stiropor 8cm je 430din a bio je 310-320din

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Isao drugar da se raspita zida neku šupu pa ja isao sa njim . Treba mu 8000 betonski blokova 40 puta 20 70 din ,cementa 10 vagona 15 din ..... itd
 
Nazad
Vrh