Objekti za smeštaj mehanizacije

Da li je neko nastavljao ovakve varene supe sto sad svi rade na ciglu? Konkretno, supa mi se zavrsava i tu je zid i krov kao kad bi gledali kucu od napred, sa cela...kako na to da se nastave ove supe sa cevima a da ne curi voda izmedju?
 
Ako se sljeme krova novog dijela nastavlja u istom pravcu od starog, onda je najbolje novi dio napraviti malo niži ili malo viši od starog. Na taj način je jedan krov uvijek podvučen ispod drugog i jednostavnim opšavom se uspješno sprečava bilo kakvo prokišnjavanje.
Ka bi postojala neka skica (može i prostoručna) kako se misli izvesti, lakše bi se komentiralo i eventualno dao neki suvisli prijedlog.
 
Mislim da sam vas razumeo, uslikacu za vikend kako je, posto je na selu, pa cu postaviti i pitati da li sam vas razumeo dobro....
 
Mozda nisam dobro objasnio....supa se zavrsava kao kod @iwanho na slici, supa je od cigala i izidana je skroz...pa sam pitao kako na takvu supu da nadogradim ove limene supe sto prave od cevi i lima gore, posto ima drugaciji pad, tuplji ugao od obicnom krova kao od kuce...vidim kod nekih ljudi u prolazu da su krpili zimedju, da li je to resenje jedino? Ili bolje da se takva limena supa pravi negde na 'otvoreno' da tako kazem
 
Radio bih neki drveni trem, pokrivem limom, na dve vode, gradje ce biti lipa, koliko maksimalno bi smelo da se ide u sirinu uzmedju stubova, jel sme 6m? na kom razmaku idu rogovi kada se pokriva limom?

Radio bi ovako slicno nesto, samo na jednu vodu jer na jednoj strani vec postoji zid visine 4m ali ne videh da je neko odgovorio za misljenje. Znaci dodatak uz postojeci objekat na jednu vodu bi isao, sirina 6 metara i stavio bi mali pad s obzirom da je lim gore na ovoj strani gde vec imam zidje 3 m a na drugoj bi podigao 3m. Tako da bi na duzinu od 6 metara pad bio 1m sto po nekoj prostoj matematici izadje da je ugao pada 45/6 sto je nesto manje od 8 stepeni cini mi se da je dovoljno ima li neko iskustva? Takodje, da li smem da stavim na tu sirinu drvene grede ili da ne rizikujem i uzmem metalne?
 
Milos88_,
ako te sad dobro razumijem ti bi uz postojeći objekt prislonio neki novi tipski, već gotov. U tom slučaju se spojni opšav obično radi kao dvodjelni koji može kompenzirati određena odstupanja u izvedbi. Ako pak radiš novi objekt iznova, prilagodi nagib krova kao što sam i ja. Možeš i potpuno poravnati krovne plohe kao što reče 577, ali to je najzahtjevnija varijanta.

milan11,
stupovi mogu i na većem razmaku. Također može drvena konstrukcija. Jedini uvjet je da se sve dobro dimenzionira.
Ako je na 6 m visinska razlika 1 m, to je 9,4° ili 16,7 %. Kod pokrova profiliranim limom, nagib ovisi o visini profilacije lima. Obično se upotrebljavaju limovi visine profilacije 30-40 mm i za njih je min nagib 6% (ja preferiram min 10%).
 
milan11,
stupovi mogu i na većem razmaku. Također može drvena konstrukcija. Jedini uvjet je da se sve dobro dimenzionira.
Ako je na 6 m visinska razlika 1 m, to je 9,4° ili 16,7 %. Kod pokrova profiliranim limom, nagib ovisi o visini profilacije lima. Obično se upotrebljavaju limovi visine profilacije 30-40 mm i za njih je min nagib 6% (ja preferiram min 10%).
Samo se plasim da drvene grede ne budu slabe za tu duzinu od 6m (one ce biti oko 6,5-7m), jer recimo zimi zbog malog nagiba dosta snega moze napadati pa se plasim da ne popusti negde drvena konstrukcija.
 
Mi smo sad pravili supu od drvene grade.Izmedu stubova je pet metara a dimezija greda je16 x14 kazu da treba da je to dovoljno.E sad ako je sirina izmedu stubova vise onda povecas malo i jacinu greda .Imas na predhodnoj strani snimak kako smo mi pravili
 
Mi smo sad pravili supu od drvene grade.Izmedu stubova je pet metara a dimezija greda je16 x14 kazu da treba da je to dovoljno.E sad ako je sirina izmedu stubova vise onda povecas malo i jacinu greda .Imas na predhodnoj strani snimak kako smo mi pravili

Vazi, pogledacu. Videcu i sa ovim majstorima sto ce mi raditi sta oni misle ali cenim da ce moci drvena samo neka malo jaca.
 
Đula koje si cevi koristio za stubove?
Imam u planu gradnju neke šupe na jednu vodu, sa jedne strane je postojeći zid a sa druge bih postavio metalne stubove, krov bi bio drvena građa. Od stuba do stuba 4m, ukupno 5 stubova, od stubova do zida 5m, pokrio bih sa limom.
Zanima me koju debljinu greda i rogova bih morao da upotrebim da sve to bude funkcionalno?
 
Nazad
Vrh