Obeležavanje goveda

Hvala ljudi, ali sramota za ministarstvo, ja imam tri teleta, i zaklacu ih, nedam za dzaba!!!!! :bravo:
 
Pre nekoliko dana su mi veterinari iz nekad drzavne a sada privatne vet. stanice u Cukojevcu obelezili troje teladi i naplatili 1 500.00din. Izdali su priznanicu na 900.00din. Nisam u tom trenutku obratio paznju na iznos koji je upisan na navedenoj. Kada sam kasnije nazvao jednog od vaterinara i pitao o cemu se radi, odgovorio mi je doslovno: tako je gazda rekao.
Da li da reagujem ili ne, mislim radikalno...
Da li se ovo jos negde desava?
 
Sad sam pobesneo!! Mamicu im j.... i njima i 'gazdi'. PRIJAVLJUJ TU DJUBRAD MOMENTALNO!! Da li je bilo nekog pored tebe kad si im plaćao??
 
Bio je sef vet. stanice i vet. tehnicar kog sam i izvao kada sam video prevaru (znam ga licno). Sto je najveca nesreca, nije to samo kod mene nego u dva-tri sela, kasnije sam se raspitao. Dugo nisu imali usne marke a tih dana je u sl. glasniku objavljeno da jos jedna vet. stanica ulazi na ovaj teren (takodje privatna). Upravo sam na PP dobio obavestenje da je zvanicna cena 300.00din a sve ostalo pljacka. J..o ovakav sistem gde neko moze da mazne toliku lovu bez ikakvih posledica.
Pomozite da se ovo ne ponovi a ja sutra idem kod njih licno. Javicu sta je bilo.
 
I kod nas je sada 300 din aono što smo plaćali po 500 to ide za crveni krst :udri:
Možda ću malo zaobići temu:Imam ženskog terijera koji je kod nas već 17 godina i vidim da hoće da ugine (ima otvorenu ranu u predelu sisa-vidim da se muči i 2 dana nije jela.Zamolio sam veterinare da joj daju autanaziju da joj skrate muke a njihov odgovor je ;ako je donesem 1000 a ako oni dođu 1500.Od mene su udaljeni jedan ćošak :udri:
 
Iako sam veterinarske struke, moram da kazem da su sve ovo primeri NEMORALNOG ponasanja veterinara (nebitno da li su tehnicari ili doktori). ::lose::
Komentar je nepotreban, zakon je vrlo jasan i nemojte stedeti veterinare da ih ne prijavite ako naplacuju vise nego sto treba ili ako ne obeleze telad u zakonom utvrdjenom roku. Zakon je tu vrlo jasan i tu je da se postuje. Uostalom, da li ce veterinari zbog vas prekrsiti zakon i npr . odjaviti vam tele kao uginuce ako nemate markicu da im date? :nono: Dakle, PRIJAVLJUJ, jer svojim ponasanjem blate struku... :zli: :zli: :zli:
 
Mi smo u njhovim šakama i možemo da se slikamo_Osnovni red je da se najave kada rade program mera a ne samo dođu i traže pare
 
ja sam skoro obelezavao 300din/ grlu, ali sam ih cekao 15-20 dana da dodju ::lose::

a tehnicar mi je sinordzija na 20m od mene :sta:
 
A kakvi su uslovi, da sami stavljate markice?

Kod nas dobar dio ljudi stavljaju sami i imaju kodu za on-line registraciju promjena (telenja, kupnje, prodaje, uginuća...).
 
da ja vas pitam sta se desava ako ja u pasosu koji sam dobio za telad ne odem kod veterinara da mi upise promenu vlasnika jel ja mogu kasnije bikove da prodam ili ne? i jel ja smem bika zaklati kako je onda sa markicom?
 
zakolji ga i markicu baci, ako te neko pita gde ti bik ti kazi da ga uzeli neki neznas ko su da li ti pare i uzeli plavi karton
 
Svake godine veterinari 1 ili 2 put obilaze domaćinstva šatro vade krv kravama i ovcama i pored toga dužnost im je da prate promene u štalama, tj. vrše popis stoke. Krava ili bik koga 'nema na stanju' u staji, uvodi se u kompjuter i njihovu evidenciju kao 'nelegalna prodaja'.
Pre koju godinu se desi zanimljiva zgoda kod mog strica. Prodavali smo zajedno turu bikova pa pošto on nije mogao ja sam vadio 'uverenja' i za njegove i za moje bikove. Kod veterinara su mi za njegove bikove rekli da ne 'postoje'! Šta se desilo? Prilikom obilaska kuća stric nije bio tu a junad su mu tada bila u drugom objektu pored staje, za koji oni/veterinari/ nisu znali, te su tako njegove bikove zaveli kao 'nelegalnu prodaju'. Ja sam izboksovao uverenja i za njega a kako su to oni rešili u evidenciji nisam siguran. Možda je bila ponovna kupovina istih junadi/nelegalna verovatno/. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1290065627[/time]
_________________________________________________
rekreativac je napisao(la):
da ja vas pitam sta se desava ako ja u pasosu koji sam dobio za telad ne odem kod veterinara da mi upise promenu vlasnika jel ja mogu kasnije bikove da prodam ili ne? i jel ja smem bika zaklati kako je onda sa markicom?
Bika nećeš moći legalno da prodaš nekoj klanici jer 'nije tvoj'.
 
Nazad
Vrh