Navigacija u poljoprivredi

Grabik jesi trazio dali ima neki brushless kontroler za agopengps?
Vidim ima jeftino motora od hoverboardova , moglo bi se iskoristiti za motor za volan

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ima jedan na forumu da je stavio, ali mora prepravka mehanicka , metalna prerada motora sredine , elektricno se ne dira nista osim nesto doda za kontrolu, ima na forumu jedan radio i slikao sta se radi.
 
@daner , ja nisam imao problem sa MMA cipom ni u verziji 4,3 ni sada u 5 , barem kraj kompjutera, imao sam na njivi u traktoru sa 4,3 i tim cipom sa ostalim u kutiji , ovo zadnje nisam probao sa ovim novim CMPS14 da li ce raditi u traktoru kako treba , ovako kad nije blizu nekih velikih metalnih komada radi. Ovako treba da dobijes na ekranu i kod verzije 4,3 ako radi mma.

 
Bas cu ga nakaciti da probam, ma chdno mi je jer nadjem da kad ga testiraju u arduinu izbacuje pldatke neke, a meni izbaci neku poruku tipa no agolengps module...
Uslikacu veceras samo da se dokopam kompa.
Ne znam dal ce meni brlnati na rusu, plasticni je krov i odmaknut je oko 10 cm od metalnog.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mada sad gledam nesto kad posaljem MMA 1C na modul, pocnu mi se me menjati parametri kad pomeram inclinometar , polje ispod steer enable , kontam da onda radi . Vidim kad ga naginjem da se menjaju brojevi, samo mi cudno ,kad je horizontalno senzor jtrefim ga na 0 , okrenem ga fizicki po 90 stepeni on pokazuje 260.

IBT_2 stize sutra, ostaje mi jos was i motor.

Dobio sam tu strelicu napred.
Ti testiras na v5.14 verziji ali ja nmg jer koliko vidim nije podrzan moj inclinnometar, nego u arduino folderu stoji BNO08X.

.
f4663c6991d692f2873419d8400c2790.jpg


52c8ead84f7038890882853d8e7056ca.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod mene to pravi probleme i sa 4.3 verzijom i sada sa 5 beta verzijom ovaj sa CMPS14 , sve na ekranu pokazuje kako treba a kad ukljucim autopilot onda poludi a kad taj iskljucim nema problema , moguce da je invertovan , to moram da provjerim jer mi je u novoj verziji , treba da skrene desno on skrece lijevo, ovo se u agopengps ima meni da se invertuje motor i kontrola.

To sto imas kasnjenje je zbog takozvanog kalman filtera , imas u skripti tamo mozes promjeniti dva broja vece i manje filtriranje pa ima trenutni odziv ili jos vece kasnjenje.

Ovdje promjenis ove brojeve , na pocetku skripte i mjenjas brzinu odziva

//Kalman control variances
const float varRoll = 0.2; // variance, larger is more filtering
const float varProcess = 0.01; //process, smaller is more filtering
kad promjenis moras ponovo kompajlirati i ucitati u arduino.
 
Poslednja izmena:
Komšo jel ko da pričaju nekim stranim jezikom? :haha:
Ovo bez tri fakulteta, od čega bar dva sa masterom, ne bi moglo da se instalira. Sva sreća te nisam to pazario. Gledam neku travku, lisku, kesu pticu i po tome se ravnam i bude lepo.Kad bi i ovaj trošak uključio u cenu koštanja, morala bi soja da bude 95 dinara.
 
Jel to znači Mixer da mogu da krenem u nabavku, da će soja moći podneti taj trošak? Ako je tako, eto posla za mog komšu iz Ravnja da mi ovo instalira i obuka, naravno.
 
Narucen i was senzor
Ostaje jos motor i zupcanike da odstampam , ili cu preko remenica od cnc i zupcasti kajis , videcu jos sta mi je bolje.
2880079524aa667b2b8081149bb58a4f.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pozdrav, dolazim iz Orašja(BiH) uzeo sam skoro sve komponente za Cerea navigaciju čim budem imao vremena počet ću ih sastavljat. Zanima me koji Tablet bi mi preporučili oko 500eur po mogućnosti novu, da se pune na usb da nemoram inverter stavljat?
 
Pa ne znam dali ima tablet da mozes puniti na 12v, uglavnom su 19-20V.Trebace ti dc step-up, gledaj neki 150-200w da se ne bi grejao

Ja da se pitam nikad vise ne bih uzeo bilo koji vid usb-a da ga puni , ni c ni micro usb.

Samo klasican okrugli.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Dali usb hub koji ima izlaz c za tablet može radi jednako dobro kao i standardni usb hub, noviji tableti npr Samsung s6 tab lte koji ima integriranu sim karticu ima samo usb type c ulaz?
 
Ne znam zasto svi uzimaju taj modul kad je C099F9P bolja ploca.Ima integrisan i wifi i bluetooth i zglavan dzek za napajanje.A nesto sitno skuplja 30e.

Dok uzmete bluetooth modul za tu karticu izadje vas skuplje.

Jedino ako misljte rtk vuci sa ntrip na agopengps-u .

Mada meni to bolje radi na modulu, za 5 sec dobije fix.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh