Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Remenice smo radili na strugu, male su od gvožđa, a velika na reduktoru je od aluminijuma. Inače prvo smo hteli gusane po preporuci majstora što nam je radio remenice i kućišta, mnogo manje se greju, ali nismo mogli da nadjemo odlivak, pa su urađene ove.
Kolega mikser što se tiče reduktora, proverio sam i ovako je dobro postavljen, ubrzava, ovo je od IMTa reduktor, a od univerzala jeste dva puta usporen.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Lepo odradjeno,a koji je odnos reduktora.Inace dobro je postavljen odnos veca na pogonu a manja na gonjenom delu ako treba da ubrza a treba verovatno.Ne znam samo da li ce biti dovoljno to spanovanje kaisa ako sam na slici dobro video pomera se reduktor da bi se naspanovali kaisevi.
 
Uzeli smo kaiše tako da budu knap kada se stave, malo ih je bilo teže namestiti, ali zato ima još dosta prostora da se naspanuju. Zatežu se pomeranjem celog reduktora ka napred, to nam je bilo najlakše uraditi. Za nekih 15ak dana će u prvo košenje, pa ćemo videti šta smo napravili. A reduktor je 1:1.8

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Teško da ćeš obe strane kaiša moći da zategneš uvek će ti jedna biti labavija
 
Trudili smo se da reduktor bude tačno na sredini, deluje da su obadve strane isto zategnute, zašto bi jedna strana bila manje zategnuta?

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Trudili smo se da reduktor bude tačno na sredini, deluje da su obadve strane isto zategnute, zašto bi jedna strana bila manje zategnuta?

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
Nije problem da se ugradi neki spaner ako bude bilo potrebe,ima mesta.Ne znam zasto se ne vide slike koje sam postavio,videle su se par dana a sad nista.Na slikama je mulcer koji sam pravio i vide se spaneri za svaki kais posebno.Inacace odnos reduktora je 1:3 i radi sasvim dobro otp. na pola gasa.
 
Videćemo kako će biti posle malo korišćenja, za sada su pod rukom isto zategnute obe strane.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Bili su na sajmu prošle godine, iskreno te pare ne vredi, ova sa bočnim pomeranjem i uskočnim diskom je bila 1700e. Inače i mi smo planirali disk, urađeno je na remenici za još dva kaiša, ali to će biti za sledeću sezonu. Ne znamo još ni ovo kako radi :D

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Mi prošle nedelje probali naš. Zadovoljni smo kako radi, samo da se uzme sigurnosni saf u kvalitetu, saf je M8, a za početak smo stavili kvalitet 5.6 pa čim negde udari on pukne. Dešavalo se da par puta udari u zemlju i ugasi traktor, imaju neki kanali za vodu, pa se ne vide od trave.
cf433dee57e3ca47729fca526c941f7b.jpg
4cebf8899f136253ec771cbfabb5c527.jpg
9d5fcf0cee7fdaff89c3c546c861fb66.jpg
c5bcd7cc339d8e98b2f58dbcfa1d6c38.jpg

A evo i kakva je trava bila na nekim mestima
d545ff8207cda7d51c5022a947b5b270.jpg


Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Danas prisustvovao probnom radu kosilice za voce,masjtor je napravio kako je gazda zahtevao,lepo su je uradili ali ima par nedostataka pa ce ici na prepravku,stavili su reduktor 1/1 pa je sporije vrtio nozeve,imam utisak da mu kosacica ostavlja traktorski trag nepokosen.
 
Dosta spori tarupi,treba veliki gas traktoru,dva diska sa po tri noža čim se malo potroše noževi počinje da ostavlja po sredini tarupa.Što se tiče diska on može da radi samo po ravnim parcelama.
Sada sam video temu,ja sam se bio zagrejao baš za ovaj sa uskočnikom ali sam rešio da sačekam sajam.Nisam pametan šta uzeti ili napraviti sam neku šišalicu.
 
Ja sam danas pustio moju kosacicu u probu ,pokosio ceo vocnjak bez problema ,ima par stvarcica koje treba prepraviti ,ali nista ozbiljno ,zahvat noza 1,6m.
Mislim da je ova varijanta uradi sam, sa nekim diferencijalom od automobila odlucna ,jeftina i jednostavna da se napravi.
Slike kad bude gotova.
 
Imaš u temi slike mog tarupa izašao je jeftinije od ovoga a ima tri glave sa po 4 noža na glavi,2.25 širine,hidraulično pomeranje na makazama izlazi 1,20 m bočno od gume traktora,zakreće se i reduktor zajedno sa tarupom tako da ne lomi kardan
Sada sam video temu,ja sam se bio zagrejao baš za ovaj sa uskočnikom ali sam rešio da sačekam sajam.Nisam pametan šta uzeti ili napraviti sam neku šišalicu.
 
Juce na sajmu obilazio razne masine za sisanje trave,sve su sa dobrom cenom,jedino sam pronasao neke ceske sa malo jeftinijom varijantom e sad koji je tu kvalitet,na vecim mulcerima su cekici od odlivaka,dok su na manjim kao malo deblji savijeni lim.
 
Panonac jestd firma iz češke ali su tarupi iz kine, ovi naši se sve uzmuvali kada sam pitao čeha odakle su mašine. A on je ko iz topa odgovorio iz kine. Prilično su jeftine i lepo urađene ali kvalitet materijala je jako diskutabilan.
 
Nazad
Vrh