MTZ Belarus

Vidim ja da bi najbolje bilo da ima dve brzine po jednu brzu i jednu sporu i rikverc pa nek misli šta će i kako će kad ga uteraš u njivu😅
 
Zanimljiv.
Monoblok,spoljni razvodnik,kardan na dugme,prednja vuca na dugme,kornjača i zec na dugme ako me sećanje dobro služi.
 
Za te pare jeftin,u ovoj naprednoj jeb... drzavi bi taj traktor bio jedno desetak hiljada eura skuplji,cene su kod nas po oglasima bezobrazne jako.Za traktor koji lici na otpad se trazi skoro po 10k eura,nisu ljudi normalni uopste....
Jel ima ovaj 922 poluosovine deblje kao na 1221,tj 1021 ,ili je isto kao na 820,920,1025 ?.
 
Kako može Belarus 820 da okrene plug Regent koji ima samo jedan cev na cilindru? Ili treba nekekva popravka?
 
Zna neko da mi kaze kako funkcionisu rezervoari za gorivo na 892? Da li prvo trosi naftu iz jednog pa drugog? Ili iz oba jednako? Ubacim stap pokazuje mi pola rezervoara jel ima i u drugi isto pola ili je prazan?
Pokvario se na tablu ne pokazuje.
Par puta ostao bez goriva ove god.
 
N
Zna neko da mi kaze kako funkcionisu rezervoari za gorivo na 892? Da li prvo trosi naftu iz jednog pa drugog? Ili iz oba jednako? Ubacim stap pokazuje mi pola rezervoara jel ima i u drugi isto pola ili je prazan?
Pokvario se na tablu ne pokazuje.
Par puta ostao bez goriva ove god.
Gorivo bi se po zakonu spojenih sudova trebalo trositi podjednako obzirom da se cevi koje vode gorivo od najnizih tacaka tacaka rezervoara spajaju u jednu pre grubog filtera. Ovo je u idealnom slucaju kada gorivo istom brzinom tece kroz slavinice na oba rezervoara.
Meni se desilo da traktor nema snage I da se gasi u podrivanju a sipka pokazuje da ima vise od pola rezervoara goriva. Ispostavilo se da je slavina bila zapusena trunjem nakupljanim u prvom rezervoaru 20 godina. Radio je traktor dok je u drugom bilo goriva...
 
Nazad
Vrh