Ministar za brigu o selu biće Milan Krkobabić . . .

Kad nekoga ne znaju gde ce daj ga da brine o selu ?
 
Poslednja izmena:
Младим пољопривредницима даје се у закуп до 50 хектара необрађене државне земље без надокнаде. Услов је да се доведе у корисно стање. Каже има преко 200 000 хектара необрађене земље коју нико неће. Вређање ово мало интелигенције. На прву сам и ја помислио ево и приче за мене. Али кад сам мало размислио код мене у околини стварно има необрађене државне земље. Долине(смешно звучи у сред бачке) у које су трактори силазили задњи пут пре 15-так година док су комбинати били живи. Кад падне киша нема изласка на пут и то земљани. Невероватно колико је младица киселог дрвета и багрема као да је расадник. Да је то ваљало отели ли би већ новопечени велепоседници. Али и они пробали па се ...
Стварно на прву лопту звучи примамљиво и заинтересован сам али видећемо шта ће бити.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pa da im dovedes u korisno stanje pa posle oni da uzmu.Raspitaj se ti o roku na koliko godina daju.
 
Знам, зато сам и написао. Реално без 10 година не бих прихватио. Али ћу се свеједно распитати.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Na 5 godina daju maks,posle tih 5 godina mozes produziit do 25 godina po nekoj maloj ceni zakupa.Svejedno,zemlja je to uglavnom losa,inace ne bi stajala neobradjeno,u ovo vreme xd kad se preorava sve i svasta,svi gladni za zemljom.Mislim da se moze odustati,no nisam siguran,tipa ako bas za dve,tri godine nemas neke prinose ili sta vec.
Na stranu sa ovim,zar nije bilo u pitanju drzavna zemlja koja se obradjuje da se daje mladima besplatno na koriscenje ?,dal do 20 hektara tako nesto ,sta je sa tim sad ?,preformulisali to u ovu neobradjivanu (korovi slatine i mocvare) drzavnu zemlju xd ???.
 
Аркадије, то је било пре избора. Што би милић вукашиновић рекао "не веруј жени која лаже".
И то за 20 хектара сам пратио и логиком ствари не иде. Мени треба да да земљу без накнаде а узме од оних који су плаћали неколико стотина евра хектар и то унапред.
Малверзација у најави. Ја узмем, немам механизацију и "плаћам" услуге великом пољопривреднику. На крају он мени неку сићу по хектару плати. То се радило пре 10-так година било их је код мене у селу што су имали шему само су ишли на лицитације и као плаћали услуге. Прање пара.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Samo ću reći:znam ko je dobijao telehendere, sejalice. U decu se kunem da je, sve što lično znam, išlo preko politike, bivših funkcioner i bivših visoko pozicioniranih službenika SDB.
 
I nije reč o izuzetku, nego se radi o bezuslovnom pravilu.

Ranije se pokušavalo skriti iza kojekakvih izmišljotina, sada je potpuno ogoljeno.

Ranije se samo sumnjalo, pa šaputalo, onda govorkalo, sada se o tom piše i primenjuje se pravilo partijske pripadnosti.

Sa strane gledano može se pomisliti i da će to dovesti do potpune pravičnosti po onoj Marxovoj da kvantitet daje kvalitet hahaha...

Svi su članovi partije i svi imaju pravo da po tom osnovu nešto zakuče, ali su resursi ograničeni i moraće se primenjivati pravila konkurencije i na kraju ćemo doći do toga da dobijaju oni koji zaista treba da dobijaju. Po kapitalističkom pravilu da bogatiji dobija više, da jači tlači, naravno.

Kvantitet daje kvalitet, tržišna utakmica, samo ne između slobodnih građana, seljaka, nego između ropskih partijskih članova. Zato se i sprovode partijske čistke hahahaha...

Muka tog modela kapitalizma je što je kancerogen po samog sebe. Već smo u poziciji da jedan radnik izdržava jednog penzionera...
 
Постоји велика шанса да почну отимати једни од других ако их вођа не смири или подели бару. Већ има тога, па је дошло до ротација.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ha, da rotacija da svi dobiju podjednako, da svima malo clanovi porodice i familija budu zaposleni. Samo malo.
 
Pa to je i cilj vrhovnog. Da se svi oko njega "kolju" i više dokazuju lojalnost. Od ministra do predsednika mesne kancelarije...
 
И још укида се забрана запошљавања у државној управи, односно не морају да питају ови из локала надређене. Па неће бити толико столица за све...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Историја се понавља. Како је он окренуо радикале, тако ће и његове неко окренути. Наравно са брисањем сећања и дела. Па опет у новијој српској историји...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh