Mamci za hvatanje priridnih rojeva

Mozda plasticna kanta 20L ili 2 spojene sa rupom na dnu , koristenim okvirom unutra , okacena na drvo , na vidljivo mjesto , koje je zanimljivo za pcele . Sta ja znam da ima hrane , cbjetova blizu , vode , i slicno . ... nisam pcelar al vidjao sam tako
 
Mozda plasticna kanta 20L ili 2 spojene sa rupom na dnu , koristenim okvirom unutra , okacena na drvo , na vidljivo mjesto , koje je zanimljivo za pcele . Sta ja znam da ima hrane , cbjetova blizu , vode , i slicno . ... nisam pcelar al vidjao sam tako
Hvala drug na pomoći. Ali imaju da se kupe mirisni mamci, koje staviš u praznu košnicu i sam je naseli roj ili kače u čaši na drvo, pa se tu hvata roj. Najviše me interesuje, da li je moguća varijanta sa praznom košnicom?
 
Čuo sam da to rade ljudi i da deluje, naprskaju neko drveće i da se rojevi hvataju na ta mesta. Ove sezone ću probati da naprskam pa da vidim da li radi posao.
 
Ove godine sam napravio rojeva više nego u zadnje dve godine. Trudio sam se da ih držim pod kontrolom, posle bagrema će se znati šta je otišlo u šumu. 😂
 
Iako sam na skoro sva društva odradio Djerzonov način razrojavanja ipak sam uhvatio 15 roja od kojih sam dva poklonio.Ko je imao jaka društva kod njega je neminovno bilo da će se razrojiti.Samo slaba društva nisu ušla u rojev nagon.50 roja napravljena sa maticama....13 roja uhvaćena..7 roja napravljena sa maticnjacima...e sad ce da vidimo koja će oplodnja da bude...ovih dana su izlazile na oplodnju pa će mo od prvog sledećeg meseca da vidimo koliko je oplodjeno od 70 matica
 
  • Like
Reagovanja: obi
Ja sam sve pravio sa matičnjacima, bio sam na repici a tamo je bilo lošeg vremena pa su ušle u rojevni nagon. Čekam ih ovih dana da pregledam da vidim koji je uspeh oplodnje.
 
Nazad
Vrh