Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad pitanje za malinare kolko malina pojedete u sezoni? 100gr.?1 kg? jel uopce probate koju?
 
ja jedem do mile volje volim tu vocku, i u zamrzivac ostavim po 30-40 kg, samo je odledim,razmiksam mikserom, procedom i pijem sok zimi,i td, imam tatu stomak mu veliki on me bas zakine na predaji pojede kolko i nabere otprilike 5 kg dnevno, a voli i popiti
 
Najbolje sredstvo protiv gripa.
Ja svake godine ostavim pola zamrzivaca al' se uvek pojede do Nove godine.
U toku branja 30 dana x 200 g = 6 kg.
 
cunami je napisao(la):
ja jedem do mile volje volim tu vocku, i u zamrzivac ostavim po 30-40 kg, samo je odledim,razmiksam mikserom, procedom i pijem sok zimi,i td, imam tatu stomak mu veliki on me bas zakine na predaji pojede kolko i nabere otprilike 5 kg dnevno, a voli i popiti
:haha: :haha: sto si ti pojeo nemogu se prestat smijat danas si nesto dobre volje?
E da recitemi kako ste s onim pticurinama kod nac se kaže čvorci neznam kak jekod vas? jel napadaju sta maline? ja steko dojam da im bas i ne pase valjda zbog kostica zatvori ih pa nemogu srat :haha:
 
Sve moje maline idu na duboko zamrzavanje. Nemam iskustva sa prodajom u svežem stanju, kome da ih prodam kad ih ima na svakom koraku u velikim količinama. Koliko znam mogu se održati neko vreme u svežem stanju, ako se ohlade do neke X temparature. A pri vađenju i iznošenju im je potrebno postepeno podići temparaturu da ne dođe do kondezacije vodene pare iz vazduha na plodovima i ubrzanog propadanja.

Čvorci, snimio sam ih na kraju berbe, maznu po neku što je zanemarivo. Kod mene puno pčela dolazi na plodove pa se mora malo paziti.

2nkuq77.jpg
 
meeker je napisao(la):
Sve moje maline idu na duboko zamrzavanje. Nemam iskustva sa prodajom u svežem stanju, kome da ih prodam kad ih ima na svakom koraku u velikim količinama. Koliko znam mogu se održati neko vreme u svežem stanju, ako se ohlade do neke X temparature. A pri vađenju i iznošenju im je potrebno postepeno podići temparaturu da ne dođe do kondezacije vodene pare iz vazduha na plodovima i ubrzanog propadanja.

Čvorci, snimio sam ih na kraju berbe, maznu po neku što je zanemarivo. Kod mene puno pčela dolazi na plodove pa se mora malo paziti.
Do mene nije bilo bas pcela na njima valjda je wilamet slađi pa pcele navale.Da nažalost vi nemožete u svježu prodavat ali zato možete imati kolicinu koju zelite a ja nesmijem imat previse jer i kod nas bas nije konzumacija neka a krajnja cijena bude vrlo visoka cak i do 3€ za 250gr. na pocetku
 
meeker je napisao(la):
Uf kad bi mi imli tu cenu,sa ovim količinama, gde li bi nam bio kraj..... :haha: :haha: :haha:
:ppozdrav:
Da samo to je cjena onih (prekupci) koji na kraju prodaju 3€ a moje je 10kn za 250gr. u pocetku ili 1.2€ odprilike.
Post je spojen: [time]1296855914[/time]
_________________________________________________
kako vas hladnjacari, tako nas prekupci,nakupci... ::lose::
 
tomazy je napisao(la):
Sad pitanje za malinare kolko malina pojedete u sezoni? 100gr.?1 kg? jel uopce probate koju?
Ja dok berem uopste ne jedem. Al zato volim da sednem i da je onako svezu i toplu zasecerim i izgnjecim... Evo sad mi ide voda na usta...
 
veliki pozdrav...
doslo vreme da se spremaju stubovi..malinjak mi je nepravilnog oblika i imam desetak jako dugackih vrsta +-100 m
u ostalim vrstama stavljacu podupirace samo na pocetak i na kraj a u ovim dugackim vrstama cu verovatno morati i u sredini da stavim,bojim se da se zica ne otegne i ne pocne da puca i lomi ..koja su vasa iskustva..stubovi su obradjeni od bagrema stavljace se na 6m razmaka.-kako je najbolje zategnuti podupirace ?
 
Recite mi vezano za stubove i ja cu postavljati bagremove da li vi gulite koru sa istih ili ih ostavite sa korom pa samo impregnirate ili zaštitite dio koji ste zašiljili na neki drugi način nebitno pošto sam ja čuo svakakvih priča pa me interesuje vaše iskustvo... :ppozdrav: :cao:
 
Koru oguli, ako stavljaš pomoćne naslone jedna strana bi trebala biti ravna obrađena. Inače je najbolje istrugati stubove iz debelih trupaca bagrema prečnika preko 250mm. Onaj beli deo (bjelika) ispod kore vrlo brzo trune. Ja ništa ne impregniram.
:ppozdrav:
 
Pozdrav,
iako vidim da ste u diskusiji oko mnogo naprednijih tema, zamolila bih ako neko moze da mi pomogne u vezi sa pocinjanjem posla oko gajenja maline - informativno. Koju sortu, koliko daje po h za prvih godinu dana, kolika su pocetna ulaganja po h. Jel se ona gaji na otvorenom? Nasledila sam nekih 5 h zemlje, nemam iskustva, imam volje.


p.s. na netu vidim da se reklamira sorta Polan - jel predlazete nju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh