Lombardini- lda 510. 14 ks Menjac valpadana 4060

Markosbor

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Sep 2019
Poruka
6
Lokacija
Kladovo
Pozdrav.
Ime mi je Marko ,posedujem naveden motokultivator iz naslova ,krenuo sam polako da je sredjujem a nemam bas iskustva.potrebna mi je pomoc.
Zamenio sam ulje u motoru,i menjacu,oprao filter vazduha i promenio filter goriva,zamenjeni su i semerinzi na kultivatoru jer je tu slinio bas...
Sada imam problem,freza pali i radi normalno,malo treba proci vremena da krene kvacilo da odvaja ali posle 5 min i to radi normalno...ima problem pri kultivisanju,i u sporoj i brzoj brzini moticica se odma ukopa u zemlju i blokira rad,ali se ne gasi .ne znam sta moze biti problem.
Sipao sam sae 90 u menjac oko 7 l onoliko koliko sam i ispustio iz nje.
Ako neko zna molim za pomoc?
 
Imam istu takvu kupljenu u Italiji 1982. godiine.Ima i original anlaser, tj. pali na ključ.Ono što ne razumem kao ovog problema je "brzini moticica se odma ukopa u zemlju i blokira rad".
Kako blokira? Zaustavi mtk ili šta?Ide preduboko?
Malo objasni, sa njom sam 38 godina...
 
Zamenio sam ulje u motoru,i menjacu,oprao filter vazduha i promenio filter goriva,zamenjeni su i semerinzi na kultivatoru jer je tu slinio bas oko kopacica...zamemio sam semringe i na ona dva izlazna vratila iz menjaca i moram da napomenem da se mnogo lakse okretalo vratilo dok nisam zamenio semeringe.

Sada imam problem,freza pali i radi normalno,malo treba proci vremena da krene kvacilo da odvaja ali posle 5 min i to radi normalno...ima problem pri kultivisanju,i u sporoj i brzoj brzini moticica se odma ukopa u zemlju i blokira rad i moticica i kretanja tockova,ali se ne gasi .samo malo podignem rucice i odvojim je od zemlje i ona opet se opet pokrene i moticice i tockovi,ali cim oseti malo otpor zemlje ona blokira,moram da napomenem da sam je probao tamo gde je zemlja rastresita i vlazna ,znaci bas nebi treabalo da to pravi problem.ne znam sta moze biti problem.
Secam se svog dede koji je pri radu sa njom cak i pritiskao svojom tezinom u zemlju da kopa dublje i nije blolirala,dok ja sad moram da je vadim iz zemlje.

Sipao sam sae 90 u menjac oko 6.5l onoliko koliko sam i ispustio iz nje.
 
Imam istu takvu kupljenu u Italiji 1982. godiine.Ima i original anlaser, tj. pali na ključ.Ono što ne razumem kao ovog problema je "brzini moticica se odma ukopa u zemlju i blokira rad".
Kako blokira? Zaustavi mtk ili šta?Ide preduboko?
Malo objasni, sa njom sam 38 godina...
Moja nema anlaser i nema filter ulja na menjacu stoji oznaka v 4060
 
Da, kod mene takođe staje 6.5 l...da li imaš na motičicama na sredini španer za dubinu?
Ovo sa blokadom i lošijim odvajanjem liči na lamelu, pri većem opterećenju prokliza...
 
Dakle, nešto oko kvačila...treba otvoriti i videti koliko druk lager pritiska listove korpe, rad sajle, stanje druk lagera i na kraju lamele.
 
Nema spaner na moticicama,moguce da je nesto oko lamele ili sta vec nije nista iskljuceno,bas je stara...
Da li imate neki manual za nju ili na internetu instrukcije,ne mogu nista da nadjem za menjac niti za frezu?
 
Mora da ima španer, inače propada do diferencijala i dosta opterećuje menjač...ali i tada mora da izgura ako sve uredu sa kvačilom i menjačem.Nemam nikakav manual, pre 20 godina sam menjao lamelu, a pre 15-ak semering na donjem kardanskom vratilu.
 
Svakako hocu sve to da promenim ,lamela ,korpa,druk lezaj,sajla.
Da li vam nije tesko da mi napisete sve sta moram da zamenim da je vratim u dobro stanje?
 
Ma nije mi teško, ali nemoj menjati ono što je dobro...Ne znam koliko si dobar sa alatom i mehanikom, ali relativno je prosto to sve promeniti...Moraš prvo otkačiti sajlu kvačila i sajlu gasa, struju od svetala, reglera, alnasera (mada verujem da to kod ne postoji).Tada odviješ ona 4 šrafa što drže motor za zvono menjača.Tada na motoru ostaju korpa i lamela, a u zvonu spojnička i druk lager.Odvojiš korpu i skineš lamelu.Pogledaš stanje korpe (peraja, da nije negde napukla, očistiš finom šmirglom), lamelu pogledaš koliko joj je "mesa" ostalo do prve nitne, stanje nutova...Ali kada već dođeš dotle, zameni je, jer koliko god da je dobra, nije vredna ponovne zajebancije za par godina.Što se tiče druk lagera, vidi koliko ima lufta na osovini i kako se ponaša poluga kojom sajla deluju na njega (da li ima luftova itd).Sajla mora lako da funkcioniše...ako je zdrava (pogotovo bužir), samo je napuni uljem i razradi, u suprotnom zamena.Dakle, kada otvoriš sve će ti se samo kasti...Delovi su: druk lager, korpa, lamela, sajla....
Na motičicama moraš imati španer dubine...
 
Ma nije mi teško, ali nemoj menjati ono što je dobro...Ne znam koliko si dobar sa alatom i mehanikom, ali relativno je prosto to sve promeniti...Moraš prvo otkačiti sajlu kvačila i sajlu gasa, struju od svetala, reglera, alnasera (mada verujem da to kod ne postoji).Tada odviješ ona 4 šrafa što drže motor za zvono menjača.Tada na motoru ostaju korpa i lamela, a u zvonu spojnička i druk lager.Odvojiš korpu i skineš lamelu.Pogledaš stanje korpe (peraja, da nije negde napukla, očistiš finom šmirglom), lamelu pogledaš koliko joj je "mesa" ostalo do prve nitne, stanje nutova...Ali kada već dođeš dotle, zameni je, jer koliko god da je dobra, nije vredna ponovne zajebancije za par godina.Što se tiče druk lagera, vidi koliko ima lufta na osovini i kako se ponaša poluga kojom sajla deluju na njega (da li ima luftova itd).Sajla mora lako da funkcioniše...ako je zdrava (pogotovo bužir), samo je napuni uljem i razradi, u suprotnom zamena.Dakle, kada otvoriš sve će ti se samo kasti...Delovi su: druk lager, korpa, lamela, sajla....
Na motičicama moraš imati španer dubine...
Hvala poslao bi ovde slike moje freze ali iskreno ne umem da se snadjem,ja stvarno ne vidim nigde spaner kod kopacica niti sam ga ikad video na njoj i ranije...ukoliko vam nisam na smetnji posaljite mi br u inboxu da vam prosledim slike od freze da ustanovim i to da li ima ili ne?
 
Nazad
Vrh