Lipicaneri

Zanima me vaše mišljenje oko sve ove situacije sa Lipicanerima. Dali mislite da ce se ista promeniti u uzgoju ove predivne rase.
Ps. Meni je za moju kobilu stiglo sve, zvanicno je “A” knjiga, tj. čist lipicaner. DNK je prošla, pedigree stigao, i uskoro nam stiže i ždrebe.
 
Situacija je takva, da ja nisam uspeo da prodam pastuva "A" knjiga, po staroj nomenklaturi, ni za 650 eura....
Dobijao sam 400 eura, "đuture", ali na klanicu....
Za te novce ću ga sam.....🍽🥩
Potpuno sam razočaran...
 
Da dobro si razumeo...
400 dinara je kg konjskog mesa...
Konj ima oko pola tone, nek' ima samo 200kg čistog mesa, a ima više, pa ti računaj...
Već mi se najavilo dosta interesenata skoro pa za polovinu mesa već je naručeno...
Povukao sam Oglas i iz prodaje, sudbina mu se zna, ali ne i datum koji će biti vrlo skoro, bliži se sezona svinjokolja...
Žao je i meni, 9 godina je u njemu, a kod mene...
Toliki trud, rad i vreme, uzalud...
Nadao sam se da će se ipak naći neki konjar koji bi ga uzeo, a ne nakupci, preprodavci i mesari...
Nedam "Brazilcima" da ga maltretiraju, pogotovo ne za mizeriju, ponavljam, pre ću ga ubiti...
Ja ga neću jesti !!!!
Veruj mi, kakvih sve "kupaca" sam imao !!!
Jedan mi otvoreno rekao da će konj vući drva iz Rita, rekoh, nije ovo za tebe, i prekinem vezu !!!!
Pa ovo je Lipicaner, majmune retardirani, pre će se konj satreti neg' što će posustati !!!!
Pašće i crće, jer to da mu bude sudbina ?
Nedam, bolje da ga ubijem, najhumanije što mogu i znam !!!!
 
Poslednja izmena:
Ajoj brate... Nit bi mogao u šumu da ga dam, a nikako ne bi mogao da mu presudim..pre bi ga poklonio.. Ili ostavio..
Ne znam, suza da krene čoveku, bez patetike... Ne znam, slab sam na životinje..
Što kažu "uvek mi bilo žao konja u kaubojskim filmovima.."
 
Nemam izbora !!!!!
Milsio sam, prodacu,evo ima vise od 2 godine kako je na prodaju i niko ga nece...
Hrane imam za otprilike mesec dana i šlus,a da kupujem i hranim stvarno ne mogu, jer ceo dan radim,majka je do sad mogla nekako da mu baci jesti i da ga napoji,sad je bolesna i više ne može...
Evo upravo pravim pauzu, i listam forum na brzaka....
Jedan naš član Foruma se razboleo i zvao me da mi pokloni konje-a, ne može ni on više da drži,a ja mu kažem da ni ja ne znam šta ću s mojim !!!!
 
Sama prica u vezi tog konja i njegove stare majke koja je preminula kad se on ozdrebio, ne znam ni sam sta reci sem da mi je zao. :(
 
Ovo nije konj za azil !!!!
I nije za početnike, niti za decu !!!!
Izuzetno je temperamentan, evo Slobodana nek' potvrdi, bio je i video ga uživo, i to pre par godina !!!!
Možete misliti kakav je sada !!!!!
Ne znam kako bi se ponašao u društvu drugih konja, upravo, lažem, znam da ne bi na dobro ispalo, pogotovo sa drugim pastuvima, jer je pripuštan na kobile, vidi ovo !!!!
Tada je ima 3 godine, šta mislite šta bi sada radio kad čuje kobilu !!!!???

 
Gotovo....
Od prošle Srede, konja više nemam....
Završio je u svačijim kobasicama....
Sve meso sam prodao....
Štala je sada i definitivno prazna....
Moraću amove, kajase i oglave da sredim pa i njih u Oglase.....
Teško da ću se opet u životu baviti konjima....
Ostaše samo lepe uspomene....
 
Gotovo....
Od prošle Srede, konja više nemam....
Završio je u svačijim kobasicama....
Sve meso sam prodao....
Štala je sada i definitivno prazna....
Moraću amove, kajase i oglave da sredim pa i njih u Oglase.....
Teško da ću se opet u životu baviti konjima....
Ostaše samo lepe uspomene....
Meni je zao al sta da se radi...
 
Stric kupio još prošle godine, unuka voli konje... Daria nema još 2 godine...
20220411_192747_resize_13.jpg

20220411_192753_resize_70.jpg

20220411_192744_resize_84.jpg
 
Nazad
Vrh