Leptirići po kukuruzu koji je uskladišten u klipu

10-20 ml na 0.5-1 l vode za 100 m kubnih skladista.
 
Imam u čardaku kukuruz u klipu. Čardak nije skroz pun, ima ga otprilike 2/3. Hteo sam da sačekam do avgusta sa krunjenjem dok budem načisto da li će biti nešto novog ili ga neće biti ništa. Vrućine su i ćale je navalio da prskam protiv leptirice taj klip u čardaku. (Kupio je već Actellic.) Sad mene interesuje ima li uopšte smisla to prskati kad taj insekticid deluje gasno a u čardaku je promaja i to će brzo izvetriti. Ja mogu oprskati letve spolja, mogu i ući u čardak i oprskati klip od gore, ali da li će taj insekticid sići i u dublje slojeve ka dnu čardaka? Ovako se ne vide leptirice, ali s' obzirom na temperature očekujem da će se pojaviti. Znači, da li sada prskati ovako kako sam opisao ili sačekati da se okruni pa poprskati zrno u prikolici (to što ću ostaviti za naše potrebe) i prikolicu pokriti najlonom?
 
Oprskaj preventivno ali uzmi lednji atomizer i obidji oko cardaka.Sigurno je sigurno.
Ako mislis kruniti onda u prikolicu i fostoksin nema bolje resenje..
 
Ja sam prskao ledjnim atomizerom, imam čardak prečnika 4m i visine 6m, odradi posao odlično jer sledećeg dana vidim mrtve leptirice ispod čardaka.
 
Meni se dobro pokazalo da kako ubacim koju tonu u cardak tako da prskam etiolom. Jesenas tako radio pa se sve cudim kako nema leptirica sad.
 
Kolege, zna li neko gde se mogu kupiti fotoksin tablete? Pojavio se zizak u kukuruzu koji je upakovan u dzambo vrece pa ga sad moram necim potamaniti. Zvao sam par apoteka u zr i nisam nasao, imate li neku ideju ili kontakt kod koga bih mogao poruciti?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mani se te otrovštine! Uzmi K-obiol i pofajtaj kukuruz od gore a kasnije pokrij sa ceradom ili bilo čime... Ima da ih nema.
 
Ja sam juče počeo da krunim prošlogodišnji kukuruz i vidim lete leptirići, a video sam da uveče nadleću slepi miševi, a to do sada nisam primetio nikada pa nemam iskustva sa prskanjem. Kako krunim zrno stavljam u kace plastične okrugle veličine 1 kubni metar. Interesuje me da li da prskam-fajtam redom ili samo kada napunim pa po vrhu, šta je najbolje?
I kako da poprskam ječam u silosu od drveta širine 2 metra dužine 1,2 m i visine ječma oko 1,5 m?
Pozdrav
 
Поклону се у зубе не гледа, пролетос смо добили бесплатно кукуруз .
9890937abfd3e4364b8bc51a7759fb6c.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh