Kukuruz kokičar

Evo i mojih kokica, malo ih kiša osvežila:kisa:
fotografija0295.jpg
[/IMG]
Za par dana dok još krene korova, kreće tretman hemijom
 
koje reseto da spremim kad ima puno sitnog zrna,mislim da li ima i kod kokicara prva ,druga .....itd. klasa po krupnoci zrna
 
Posejao sam za sebe nekoliko ari kokičara.Užasno spora vegetacija.U pitanju je ZP611k.Koji je proces sušenja u domaćoj radinosti?..isti kao i svaki drugi kukuruz?
 
naravno da nije tajna,nadam se kao prosle godine za 100 din po kilogramu na vise

- - - - - - - - - -

kako je islo kod vas
 
Pozdravljam vas,imao bi pitanje za one koji se bave kokicarom:U jednom clanku o proizvodnji sam citao da se ne sme gajiti blize od 200 m od merkantilnog kukuruza zbog medjusobnog oprasivanja.Dali je to u potpunosti tacno?Jer ako je to tako...nema sanse da se i ja isprobam u ovoj proizvodnji...
 
kod mene se to nije desavalo,da se medjusobno oprase,cak sam ga sejao i na razmaku od 70 cm,od merkantilnog,i to u isti dan:osmeh:
 
Ako gledamo teoriju i ako bi se ipak desilo medjusobno oprasivanje onda bi se to odmah odrazilo na izgled i svojstva zrna kokicara ili bi to desilo samo ako bi ga ostavio za sledecu godinu za seme-sto mi ne pada napamet....
 
Naravno da će ga merkantilni oprašiti u to nema sumnje.Meni je bar oprašivao na razmaku od 40m,ali ne u nekoj značajnoj meri.
 
Nazad
Vrh