Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Jao sta je ovom narodu, u mom kraju... za seno 200,za detelinu 300-350, a bale za pod ruku da stanu....mnooogooo ....
 
Ne razumes me, kod mene prodaju za te pare sto sam naveo,a meni skupo to, da si bar blizu, al pogodismo se ko za inat, ja dole ti gore, racunao sam ja, prevoz oko 400 evra plus 300 bala=600 evra,600+400=1000 evra... mnogo para treba da dam odjednom, da makar imam prevoz dosao bih...pitao sam neke ljude ma nece da cuju da se udruzimo, svi se samo smeskaju,imam utisak da me podjebavaju....
 
Jel prodaje neko rol bale deteline i sena, kako ide sa prodajom? posto po oglasima su uglavnom standardne kockaste, planiram da se mozda u dogledno vreme presaltam na 577 i jednu rol presu, jes da nije neka velika povrsina ali nema vremena i nema ko da radi...
 
Jel trgovo neko ovih dana sa baliranom detelinom? Stalo i ovde kod nas, mada do nove ima iha ha.....
 
I kod nas ide po 250 din,ako je cista lucerka i tezina 13-14-15 kg.Samo sto ja nisam imao za prodaju,jer vec dve godine mi detelina nije uspela:udri:::jako_besan::
 
Cene bala su svugde poznate...
Medjutim mene interesuje cena sena u rifuzi u plastu... naime imam seno pod nadstresicom,nekuk 9m kubnih(zapreminski,ne znam masu)
Mislio sam da prodam,ali nemam pojma koja je cana... u balama je lako...
Ako neko moze da mi pomogne? ili da mi kaze koliko bala bi tu moglo da izadje? ili specificnu tezinu sena u rifuzi....
Seno je 80% lucerka,od ove godine i gazio sam kad sam denuo i gravitacija je ucinila svoje... nije kislo....
 
Ma kontam,ali gde da merim prikolicu praznu pa natovarenu.... mislio sam ovako djuture... da procenim koliko kg ima... onda mi je lako da preracunam i u bale(od 12,13,15kg...) i oduzmem cenu baliranja....
Najlakse bi bilo da izbaliram i gotovo,ali okrunicu seno bezveze kontam....
 
Nazad
Vrh