Koja je ovo biljka

MilanM

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
1.728
Lokacija
Gadzin Han, Serbia
Sadim ovu biljku vec 3 godine i nemam pojma o kojoj biljci je rec. Kad sam uzeo seme receno mi da je ogrozd ali guglajuci po netu reko bih da nije ogrozd, onda sam mislio da je aronija ali nije ni to pa mi na kraju jedna baka rekla americka borovnica




Unutar uzrelog ploda ima dosta sitnih semenki, od biljke majka pravi sok, sok se pravi sa limunom i secerom i takav bez konzervansa moze da stoji i do 6 meseci u frizderu da se ne pokvari, covek od koga sam uzeo seme mi je rekao da je biljka dobra sa digestivni trakt, jetru, kod dijaberisa ...
 
U mom kraju se ova biljka zove kerecije grozdje, samonikla je i uzasno smrdi a o oporom ukusu da i ne govorim.
 
Ukus joj je nikakav ali sok je ukusan svako ko je popio jednu casu uvek bi trazio jos :). Kad uzri daje sok ljubicaste boje i mnogo bas mnogo sitnogmsemena
 
3 kg uzrelog ploda se samelje sa 1kg limuna ako se ne skine kora limunu treba vise secera da se ne oseca gorcina, tako samlevena smesa prenoci, cedi se sledeceg dana moja majka uglavnom koristi medicinsku gazu i tako iscedjen sok se mesa sa secerom, majka koristi lonce i ide jedno lonce sirupa jedno lonce secera, ove godine probacemo da oljustimo koru limuna pa ce najverovatnije ici manje secera, normalno dobija se sirup.
 
Kako god ti kazes druze... Ali ako nisi primetio on dodaje limun i secer da bi poboljsao ukus i napravio sirup.
 
Kad sam kupovao kruske zalutala je sadnica od ove biljke. I dan danas nemam pojma sta je u pitanju. Ako neko zna voleo bih cuti sta je u pitanju?
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
To je nesto iz porodice jarebika cini mi se, tu pripada i aronija al ovo nije koliko sam upucen
 
odavno se nisam nasmejao kao sada.ja ne bih smeo da pijem nešto i da jedem za šta ne znam šta je.Svaka ti čast na hrabrosti.Jel seješ seme svake godine, tj jel ovo jednogodišnja ili višegodišnja biljka?i meni liči na aptovinu koja je otrovna
 
Nekako braonkasto. Pogledaću sutra a ako se setim možda napravim još neku fotku. Ono što je interesantno je ta 'izraslina' u podnožju lista. Šta li to može da bude.

2zpqbo8.jpg



Ta biljka raste pored betona. Moguće je da je neka koštica pala.
 
Nazad
Vrh