Koja banka daje najbolje uslove za kupovinu traktora?

Izvinjavam se dodato je posle.
 
ja sam zivi odrastao grad, problem besploslen sam losi uslov plata duga prica. zelim bavim gaji ovce vec ih imam svaki sledeci rast ovce. sada nemam nista masina i traktor, uvek platim neko usluga. razmisljam najbolje ima svoji, plan kupim traktor trazim oglasi polovina traktor, neznam sta bolje traktor do 1500e, ali mnogo stari model, ne zelim gubim vreme radi. uglavnom dobar traktor znam mora mnogo ::novac::. vidim sta uslovi kredit traktor, trazim do 3000 ili 4000e. na primer banka trazi hipoteka moj zemljista ili vrati traktor dok neplati rate? unapred hvala svima
 
Poslednja izmena:
Eto ti sad, da bi digao kredit moram da jurim coveka koji radi za stalno!!! eee moja poljoprivredo
 
Sto se tice kredita i dobijanja istog ja saradjujem sa komercijalnom bankom. Uslovi su rigorozni,dosta dokumentacije je potrebno,ako idete na valutnu klauzulu kamata 12,5 procenata,a ako je dinarska onda 22,5 procenata. Nema potrebe za zirantom,samo da imate uslove u smislu finansija,da znate sta kupujete i da je to u okviru kreditne sposobnosti,ostalo je stvar dogovora sa bankarom sto se tice obezbedjenja. Ja sam u postupku realizacije kredita sa komercijalnom bankom,i zadovoljan sam uslovima,samo sto sam se cimao za papirologiju,dosta dokazivanja sta imam u posedovanju sam morao da pribavim. Ako vas interesuje jos nesto,pitajte.
 
Ne preterujte s tim žirantima nisu potrebni ako postoji drugo sredstvo obezbeđenja. Npr. za traktor se računa cena bez PDV-a minus 20% kao njegova vrednost ako ostaje u zalog pri kupovini.
 
Komercijalna banka je Katastrofa!!!!!! prosle godine ja sam dva ipo meseca cekao, svaki boziji dan je bilo treba ovo treba ono,da bi mi na kraju rekli treba da se plati 200 dinara da se udje u kreditni biro,ja platio a djubre nije uslo u kreditni biro vec strpala bare u dzep,a kako znam(tako sto mi je rekla da nema nikakvog zaduzenja a ove godine sam proverioimam zaduzenje od 9.50 dinara) znaci lazovi na kvadrat!!!! sada kad smo otisli da pitamo zasto su nas lagali ona pocela da cmizdri jao pa ko ti je rekao kako si saznao itd!!!! jos je zena rekla da cese pobrinuti da svi poljoprivrednici budu isterani is komercijalne banke!!!!1 i tako lamkaju oni mene da bi na kraju rekli da je mk komerc sav novac podigao i da nema za nas nista!!!!!!! tako radi komercijalna banka u prokuplju!!!!!!!!!!
 
Nazad
Vrh