kaljeva peć

dulebdp

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
1.058
Lokacija
backo dobro polje
Ovako hteo bih da uradim kaljevu peć kod mene na spratu ,prostor koji bi grejala je oko 62m2 , a me interesuje sledeće :
kolika mi je potrebna peć tj od koliko kaljeva , grejala bi dnevnu sobu od 30m2 i dve spavaće sobe po 16m2
između dnevne sobe i spavaćih soba su samo vrata nema hodnika znači iz dnevne se ulazi direkt u spavaće.
Druga stvar koliko bi trebalo ogreva za sezonu s obzirom da je kuća izolovana i ima dobru pvc stolariju.
Hvala na budućim odgovorima.
 
Moja preporuka he da uzmes tkz.kraljicu peci, greje do 100 kvadrata i veruj mi ubija

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Jedan kalj jedan kubni metar prostora, cosak se broji kalj i po.ako me razumes. Kanta od jupola na dan. Mekih drva. Meni kaljeve bolje greju na topolu i vrbu nego kad lozimo bagrem. Nalozis ugrejes je i zatvoris sve i miran 13 14 sati.

- - - - - - - - - -

Ali mozes slobodno uzeti vecu bolje i brze ce grejati, manje ces potrositi ogreva, a time ce duze trajati. Samo moras dobrog majstora za nju, i dobar odzak.
 
У Београду,код Панчевачког моста има фирма Два каља и они раде каљеве пећи па се обрати њима и обавезно прво тражи каталог, у њему је све лепо објашњено.
Моје лично искуство с каљевим пећима је пооооззззииитттииивввннноооо.Једино се мора знати да за сваки посао треба одговарајућа количина пара али,сваки уложени динар се исплати.Ефикасност и потрошња огрева зависи од дебљине зидова и њихове изолације као и изолације пода и тавана.Пећ се ложи од тренутка када вечери постану прохладне до дана кад вечери постану топле,.Темпо ложења зависи од огрева који се користи и спољне температуре.
 
Ja mislim da je to veliki prostor za kaljevu, mada mozda gresim. Mi imamo kaljevu sa kojom grejemo jednu prostoriju od otprilike 35 kvadrata. Kaljeva je 100ak kaljeva, i godišnje ode oko 4 kubika drva kroz nju. Mi smo prezadovoljani sa njom, i planiramo je ostaviti i kad bude gotovo centralno grejanje.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja planiram sebi jos jednu praviti, a imamo ih vec dve. Moj stric je ugradio u nju kazan pa i ostale sobe greje, ali ja nisam za to jez se gubi njena prava funkcija jer je voda ohladi brzo.
 
Racunao sam kubikažu prostora koji bih grejao oko 130m3 znači da bi bilo dovoljno peć od 100 kaljeva?ili?
Kod mene je visoko potkrovlje pa je zato manja kubikaža prostora.
 
Nazad
Vrh