Kalibrator za šljivu

razarach

Član
Učlanjen(a)
9 Sep 2010
Poruka
298
Lokacija
GB
Da li neko ima ideju kako bi mogla da se napravi rucna masina koja bi kalibrisala šljivu pre sušenja, dovoljno bi bilo da budu samo dve mere, da se odvaja sitna i krupna, a da se pri selektovanju može sipati bar jedan sanduk (holandez) šljive.
Ja imam neke ideje, ali bi voleo da temu prodiskutujem sa kolegama sa foruma, naročito ako neko ima iskustva sa sličnim stvarima...
 
Jedino da ideš nešto kao kalbrator za lješnike njih imaš na you tube.
Možeš da ideš i neku mrežu da sitnija ispada a krupnija ostaje na površini i jednostavno "siješ", a ako imaš više možeš napraviti da mreža samo ide tamo-vamo pomoću ekscentra.
Nisam gledao tu mašinu ali eto to je samo ideja.
 
Možda da se napravi nešto slično kao što je za krumpir

84_zps0591756d.jpg


85_zps9e551ded.jpg


samo s dvije razine jer ovaj radi na tri.
 
To je to.
Evo još jedna ideja, mada ne znam koliko je izvodljiva, tačnije izvodljiva je ali za malu količinu.
Uzmi pogon od stare mašine za šivenje i iskoristi onaj prenos pa pokušaj da sa njim siješ. Ako je manja količina da ne komplikuješ sa motorom i prenosima. Ona stvarčica je odlična i može dobro da posluži samo staviš gore ekscentar, a za tomožeš da nađeš raznih djelova i sklopiš.
Mislim da bi to za po jednu gajbu bilo idealno rješenje a ne znam razmisli pa vidi, ovo je samo ideja koja mi sada pade napamet.
 
Skica izgleda otprilike ovako, stim sto ce biti pogon preko motor reduktora, i odozgo dizne za pranje...


143041c.png
 
Nazad
Vrh