Kako sušite meso?

Kulen prvo okačim da se ocedi jedan dan, pa onda 5-6 hladnih dimova, 2-3 dana razmaka između dimova (u zavisnosti od vremena), i onda na sušenje na tavan na mesto koje je provetreno ali nema promaje.
 
Drzim slaninu (tezi komadi) tek dve nedelje u salamuri, posto su najavili toplo vreme, da li je bolje da ih unesem u susaru na dim ili da ih i dalje drzim u salamuri?
 
1551368847111.JPEG
 
Da li držite i rebra u salamuri i kosti ili kačite odmah sveža ? Koliko dugo ih susite i kad ?
Imam neke komšije čim zavrse svinjokolj sveža rebra kace i loze 2 3 dana i u zamrzivač
 
Da li držite i rebra u salamuri i kosti ili kačite odmah sveža ? Koliko dugo ih susite i kad ?
Imam neke komšije čim zavrse svinjokolj sveža rebra kace i loze 2 3 dana i u zamrzivač
Sve ide u salamuru na 7 dana tj kako vreme dozvoli, ako nije toplo

Onda sushim 2-3 dana rebra a ostalo do 7 dana, zavisi koliko je debelo; To odmah u pusnicu ne valja
 
Da li držite i rebra u salamuri i kosti ili kačite odmah sveža ? Koliko dugo ih susite i kad ?
Imam neke komšije čim zavrse svinjokolj sveža rebra kace i loze 2 3 dana i u zamrzivač
3 dana i 12 sati rasoljavanje u vodi.Nekoliko dimova da dobiješ željenu boju.Zatim malo da se proluftiraju oko 7 dana i u zamrzivač.
Koliko placate piljevinu od bukve za susenje mesa?
Sabac 15kg dzak 2500 dinara
Kod nas džak od kukuruza,ne znam koliko ima u njemu kg. 500 din.
 
Kajsija ove godine u pusnicu i hrastova krupna piljevina od secenja drva proletos a posto sam potrošio uzecu sa pilane sitnu od brusenja daski za parket bukva i hrst za prsut i slaninu
 
Nazad
Vrh