Kako se borite protiv zicara

tibor.danji

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2009
Poruka
305
Lokacija
Kelebija -Subotica
Imamo invaziju mislim zicara / kada ih zgazis smrde/ , puze po fasadi , ulaze u kucu /verovatno kroz otvore/luftirnica ili tako nekako*/ na pvc vratima i prozorima.
Na odredjena sredstva sprejevi za gamad , domestos , sirce sa soda bikarbonom ne reaguju bas.
Zavlace se pred hladnocom.
ako ima neko iskustva protiv ovih gamadi ,a da nije galation ili radar , jer se krecu po povsini zemlje.
hvala
 
to znaci nije ni braun smrdljivi martin a ni njegov rodjak zeleni smrdljivi martin/sto ispusta gas/ali ne butan/ ni crvena stenica. nego ovo na slikama
od jutros sam ih oko kuce ili na i u kuci eliminisao bar 80-100 komada ,opvo na slikama su izmedju dva obilaska
 
to znaci nije ni braun smrdljivi martin a ni njegov rodjak zeleni smrdljivi martin/sto ispusta gas/ali ne butan/ ni crvena stenica. nego ovo na slikama
od jutros sam ih oko kuce ili na i u kuci eliminisao bar 80-100 komada ,opvo na slikama su izmedju dva obilaska
Bljak smucilo mi se,ja sam kod bake,premesteo cvece u radionicu,ono ispod saksije 5 ili 6 larvi,debeli crvi pojeli dasku,a u onim saksijama bilo je preko 100 komada...

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Ovako je izgledalo
2f9666975d631253f52176837fd9713e.jpg
30dd8651778dff0711a491018748a466.jpg


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
TIbore to je jedan od klonova kalifornijske gliste.Neko neodgovoran je izbacio leglo sve sa đubrivom u njivu i kad su pojele hrahu krenule su na put.
Dobro si primetio,smrde u p...u ma.....u i taj smrad ostaje posle danima.I sam sam imao priliku da se s njima susretnem.
Ove gliste su plod neogovorne selekcije (ili možda namerne selekcije)koja se pojavila posle 2000 kod nas.Prerađuje đubre,to je tačno,ali se i nekontrolisano seli i to celo leglo od više hiljada jedinki krene na put i teško onima koi im se našu usput.
Ovo je kod nas novija invazivna vrsta o kojoj se ili malo zna ili neće da se zna,a oni koji su pozvani da nešto kažu i urade ćute kao zaliveni po sistemu :Brigo moja pređi na drugoga.
I ja sam imao bliski susret s njima i to je rešeno tako što smo ispred salaša postavili pojas stajnjaka oko pola metra širok u koji su se zavukle a onda smo ih spalili.Komšije nisu htele da tako urade jer im je bilo previše posla ali i sad spominju muku koju su posle imali.Iskreno,nimalo ih ne žalim.
 
@Deda Lala@
Hvala na informaciji, . Negde davno bas oko 2000 su se pojavile na svakom m2 puno , po putevima nise moglo proci da ne dodju ispod cipela. Posle te godine nije bilo ili neznatan broj , a ove godine ili sada u jesen ludnica.Oko nas puno zemlje/peska/ i ljudi koji su zakupili zemlju na odredjeni period , rade sve i svasta /iznose stajsko i ostalo djubre kao i osoke a i ima mozda i tecnih delova septicke jame ,pa to danima stoji na zemlji dok jednom ne zaoru. Verovatno su i oni doprineli stvaranju ovoga "ljubimca"./za napopmenu ti odredjeni zakupci ne stanuju na ovim delovima. pa njih to ne zabrinjava/ A cini mi se da prirodnog nepriljatelja nemaju /. Meni bi trebalo dosta stajskog da napravim pojas oko parcela ,.Ali hvala na predlogu . mozda ce biti jos nekih iskustava i predloga da se resimo "smrdljivoga ljubimca**:mad:
 
Neznam sta se ovo desava i dalje imaju one smrdibube,a musica kad je bilo lepo vreme prosle nedelje bas dosta...

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh