Kako pripremate vime kravi pre muze ?

Ajde ja jedini da dam odgovor.Pa,operem mlakom vodom(zimi),obrisem suvom krpom,izbacim prve mlazove i pocinje muza(masinska),naravno.A kad nema struje onda bude,naravno,RUCNA muza. :zli: :zli: :ppozdrav: Sta ti nije jasno kad si postavio ovu temu?? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nista nista koliko imas krava i dali mleko prodajes nekoj mlekari :haha:
Post je spojen: [time]1263334257[/time]
_________________________________________________
:spavam: JOj slucajno sam stavio ovaj smajl sto se smeje !!!!!
Post je spojen: [time]1263334451[/time]
_________________________________________________
A da li vime posle brisanja navlazis onom tecnoscu koju daju mlekare ili kupujemo sami pa to odstoji mali orises papirom onim sirokim izbacis prve mlazove i krenes da muzes .Kakvu muzilicu imas jel zidna , mlekovod ili ona na tockice sa kantom :haha:?
 
Tu do 10 kom(zapamti,ako si mlad)ne valja da se kaze tacan broj zivotinja koje imas.Tako sam govorio i kad sam drzao ovce.Predavao sam sabackoj,kikindskoj a od nedavno od kuce nam nosi jedan privatnik,odavde,inace i ranije je to radio.Cena,zavisi od kolicine.23-24din/lit.U tom lancu,svi bolje zive od proizvidjaca!!A ti?? :ppozdrav: :ppozdrav:Posle brisanja ne koristim nikakvu tecnost.Posle MUZE ide rastvor joda.Muzilica mi je na tockice.Za sad...
 
Farmer Bob je napisao(la):
Tu do 10 kom(zapamti,ako si mlad)ne valja da se kaze tacan broj zivotinja koje imas.Tako sam govorio i kad sam drzao ovce.Predavao sam sabackoj,kikindskoj a od nedavno od kuce nam nosi jedan privatnik,odavde,inace i ranije je to radio.Cena,zavisi od kolicine.23-24din/lit.U tom lancu,svi bolje zive od proizvidjaca!!A ti?? :ppozdrav: :ppozdrav:Posle brisanja ne koristim nikakvu tecnost.Posle MUZE ide rastvor joda.Muzilica mi je na tockice.Za sad...
A za koga dajes melko ?
 
Lele bas zamuceno ja direktno imleku !!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Post je spojen: [time]1263336596[/time]
_________________________________________________
DA li se tele sada tvoje krave i imas li junice ?
 
Ma to je prosto ko pasulj!!Sta me briga gde ce on sa mlekom.Dodje kod mene kuci po mleko i TO mi je najvaznije :cool: :D Sad u januaru treba 1 junica da se teli,krave tamo od marta i tako.Bio je i kod nas imlek,sad ih nema :sta: Ako nije problem da nastavimo sutra??Ja bih :spavam: :spavam: A i slabo si mi pisao o tvom st.fondu?? ::lose:: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pa imam sada tacno 10 krava tri steone junice i jos cetiri junice od njih cu naj starije dve bliznakinje da pripustim zvao sam vec veterinara da dodje i da donese jedno seme holstajn crveni a jedno simentalac iz smederevske palanke i to je to a za one cu jos malo da cekam jos mesec dana da sazre !!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1263337805[/time]
_________________________________________________
Kakav je tvoj stocni fond :haha:?
 
pre muže umesto vode ide pena posle koje sise omekšaju i samo ih obrišeš krpom znači ništa voda i ostale gluposti ovo ti je najednostavnije rešenje ostali postupak je isti
 
todor je napisao(la):
pre muže umesto vode ide pena posle koje sise omekšaju i samo ih obrišeš krpom znači ništa voda i ostale gluposti ovo ti je najednostavnije rešenje ostali postupak je isti
od cega pravis tu penu ? :cao:
 
todor je napisao(la):
pre muže umesto vode ide pena posle koje sise omekšaju i samo ih obrišeš krpom znači ništa voda i ostale gluposti ovo ti je najednostavnije rešenje ostali postupak je isti
JA to imam ali nije suvoo to je pena od tecnosti koja se promucka i stiska se i omeksaju sise i obrise se suvom krpom !!!! :D
Post je spojen: [time]1263411663[/time]
_________________________________________________
Pa ta pena se kupuje OXY FOAM jeste tako se zove !!!!!
 
Nicyolas je napisao(la):
Kako vi to radite ? :sta: :sta: :sta: :sta:
Ja sam probao sve i svašta, ali zadnjih nekoliko godina pre muže OXY FOAM, sačekam pola minuta prebrišem papirnim ubrusom, onda muža. Posle muže BLUGARD. Za obe tečnosti postoje specijalni lončići za nanošenje. Važna napomena: od početka pripreme za mužu do kraja muže idealno bi bilo da prođe osam minuta.
 
četiri hrasta
Novi korisnik

Poruke: 10

Odg: Kako pripremate vime kravi pre muze ?
« Odgovor #17 poslato: 26.01.2010, 23:20 »

--------------------------------------------------------------------------------
Citat: Nicyolas 12.01.2010, 22:11
Kako vi to radite ?

Ja sam probao sve i svašta, ali zadnjih nekoliko godina pre muže OXY FOAM, sačekam pola minuta prebrišem papirnim ubrusom, onda muža. Posle muže BLUGARD. Za obe tečnosti postoje specijalni lončići za nanošenje. Važna napomena: od početka pripreme za mužu do kraja muže idealno bi bilo da prođe osam minuta.



Gde kupujete BLUGARD i OXY FOAM, koliko kosta?
 
Nazad
Vrh