Kako je ministarstvo poljoprivrede rasporedilo sredstva iz kredita svetske banke!!!

Mislim da je kredit beskamatni sa grejs periodom (do sledećih izbora). Verovatno ga nećemo vraćati pošto ćemo bankrotirati.:osmeh:

Šalu na stranu, nije mi jasno čemu unapred negativan stav, ovo je jedna pozitivna zamisao , ali videćemo šta će biti u praksi. (inače te sume firme i institucije dobijaju po određenim pravilima i moraju ih trošiti namenski, a sve u svrhu razvoja poljoprivrede).

Ako ima zloupotreba to je skroz druga tema...:off_topic:
 
projektno finansiranje je skroz ok ali problem je sto je neko za projekte koji mogu da se realizuju sa par hiljada evra trazio a i dobio par desetina hiljada evra. Ako sam dobro zapazio asocijacija poljoprivrednika je imala dva projekta i oba su prosla. A iznosi i u jednom i u drugom su po 70 000 evra. sasvim slucajno. Ako pogledamo projekte voleo bi da se neko javi iz asocijacije i da u kratkim crtama izlozi dokle se doslo s strukturnim povezivanjem poljoprivrednika u centralnoj srbiji. I da nam napise kolike su troskove imali za to. Koliko sam ja informisan sem promene imena Asocijacija poljoprivrednika Vojvodine u Asocijacija poljoprivrednika dalje se nije maklo. Voleo bih da gresim
 
Možeš da tražiš informacije od Šabića po zakonu o dostupnosti informacija:haha:

Inače nisi dobro obavešten-imali su dosta aktivnosti osim promene imena

Čini mi se da si pomešao sprovođenje projekta i rezultate projekta. Neko može sve da uradi kako treba a da rezultati budu 0 (što nije redak slučaj). O tome zašto i kako dolazi do ovih situacija mogle bi knjige da se napišu.
 
Poslednja izmena:
Samo da se zna da ovo nije KREDIT vec bespovratna sredstva koja su deljena sakom i kapom od strane bivseg ministra gdina kunicara ,a za konkurs su znali samo oni koji su i dobili izmedju ostalog ,,konsultantska kuca MOJSIJEV KOJA JE NAPRAVILA PROGRAM ZA VODJENJE POLJOPRIVREDNOG DOMACINSTVA.55000eur..samo nam je to trebalo, ova drzava krvari nema mleka, meso 5e, seljaci nemaju pare da vracaju kredite, prodaju stocni fond,zemlju a oni prave programe -smesno .bas treba onome ko ima jedan 539 i 3h zemlje program.onaj ko ima 100h zemlje taj neka i kupi program isplati mu se .pozzz
 
Nije lepo "lagati".:osmeh:

Ovo jeste namenski kredit Svetske banke koji je dodeljen R. Srbiji u svrhu razvoja poljoprivrede. Kredit je povoljan sa grejs periodom od nekoliko godina i minimalnom (ili bez) kamate.
Od tog kretita ministarstvo je dodeljivalo oko 50% bespovratnih sredstava odobrenim projektima raznim privatnim firmama i državnim ustanovama.
Konkurs je bio javan i svi koji su u tom poslu su znali za njega.
Sredstva je trebalo trošiti prema odobrenom projektu i ustaljenim procedirama.

Ako vam se već dopada uloga istraživačkog novinara (koja je i meni simpatična) pogledajte ostale projekte sa liste, istražite ko stoji iza čega, šta je uradio i koliko novca je vratio a koliko zadržao. Ako vam je i to sitan zalogaj istražite malo probleme korupcije i pronevera u okviru poljoprivrede od lokalne samouprave pa do...

Uhvatili ste se za jedan od retkih projekata na kome su vršene aktivnosti po planu (dok je bilo isplata) o čemu mogu i neki članovi foruma da posvedoče i gde višestruka kontrola nije naišla na nepravilnosti...

PS Evidencije su potrebne i onom ko ima 3ha zemlje ako ih koristi tako da može nešto zaraditi od toga.

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ne shvatam. Država je dala novce nekoj firmi da razvije softver za vođenje poljoprivrednog gazdinstva, koji bi onda trebao šta? Da se besplatno (ili za neku manju sumu) deli poljoprivrednicima, ili da dotična firma taj program prodaje poljoprivrednicima po ekonomskoj ceni?
 
Softver je već bio razvijen, tako da država nije davala za to (mada je bilo i takvih slučajeva). Trebala je da bude plaćena je izrada i štampa edukativnog materijala kao i kompletna organizacija 20 seminara za 400 polaznika.
 
Poslednja izmena:
Možeš da tražiš informacije od Šabića po zakonu o dostupnosti informacija:haha:

Inače nisi dobro obavešten-imali su dosta aktivnosti osim promene imena

Čini mi se da si pomešao sprovođenje projekta i rezultate projekta. Neko može sve da uradi kako treba a da rezultati budu 0 (što nije redak slučaj). O tome zašto i kako dolazi do ovih situacija mogle bi knjige da se napišu.

Nije promenjeno ime asocijacije, vec i dalje postoje dve 1.Asocijacija poljoprivrednika 2.Asocijacija poljoprivrednika Srbije. To su dva udruzenja koja nemaju saradnju.
Molima bih Ivana da kaze konkretno sta je Asocijacija ,bilo koja , uradila za svoje clanove. Meni nije poznato,sto ne znaci da nije.
 
Ivane i dalje se igras sa recima i nemoj molim te jos jednom da ,,obmanjujes ovaj narod,,da je konkurs bio javan i da je 50 % bespovratnih sredstava ,,DA JESTE- ali ce onih 50% vracati drzava a ne vi koji ste dobili.Krupice potpuno si u pravu i to je da postoje 2 udruzrja i to 2 koja si naveo stim da je udruzenje tj asoc poljop dobila 140.000 (sto cetrdeset hiljada )eur za razvoj i udruzivanje poljoprivrednika ,a Asocijacija poljoprivrednika Srbije nije ni znala za taj konkurs,,tj saznali smo kad su novci podeljeni i nismo do sada dobili ni jednu jedinu paru niti cent ni od koga .toliko da se zna.Zamislite samo da su tim sredstvima izfinansirani bilo koji poljopr npr mlekari,stocari,,itdditd koliko je od tih para moglo da se kupi tih famoznih JUNICA ..i dal bi onda bilo mleka inace celokupna svota novca je oko 600.000 eur
 
Ivane i dalje se igras sa recima i nemoj molim te jos jednom da ,,obmanjujes ovaj narod,,da je konkurs bio javan i da je 50 % bespovratnih sredstava ,,DA JESTE- ali ce onih 50% vracati drzava a ne vi koji ste dobili.Krupice potpuno si u pravu i to je da postoje 2 udruzrja i to 2 koja si naveo stim da je udruzenje tj asoc poljop dobila 140.000 (sto cetrdeset hiljada )eur za razvoj i udruzivanje poljoprivrednika ,a Asocijacija poljoprivrednika Srbije nije ni znala za taj konkurs,,tj saznali smo kad su novci podeljeni i nismo do sada dobili ni jednu jedinu paru niti cent ni od koga .toliko da se zna.Zamislite samo da su tim sredstvima izfinansirani bilo koji poljopr npr mlekari,stocari,,itdditd koliko je od tih para moglo da se kupi tih famoznih JUNICA ..i dal bi onda bilo mleka inace celokupna svota novca je oko 600.000 eur

Istina je da je APV dobila novac, to je bilo na sajtu ministarstva,ali solidno "skriveno" medju ostalim podacima.
 
isto kao i ,,mojsijev,,znaci taj konkurs se pojavio na sajtu min poljop tek kada su novci podeljeni ..jer mi imamo par ljudi koji se bave time(prate internet i bave se izradom projekata,biznis planova itd) ,a i mi smo svaki dan bili u MIN na kojekakvim pregovorima ali nista nismo znali o tome dok nije zavrseno ..pozz
 
nismo uzeli pošto je STAR stopiran:kisa:

Ja bih sada završio, jer sam izneo sve bitne činjenice koje se uvek mogu po starom dobrom običaju izvrtati na razne načine.
 
Poslednja izmena:
Asocijacija umesto da se bori protiv ministarstva poljoprivrede za bolje subvencije ona suruje s ministarstvom protiv svojih clanova. Samo je formalno "asocijacija poljoprivrednika" a inace je asocijacija ministarstva. Nego brze bolje svi iz takve asocijacije u novu koja ce imati prave ljude na celu, odnosno one u koje vecina ima poverenje.
 
Alo bre boki Leskovac polako bre sa ti evrici kako kaze sojic...malo procitaj postove pa ce ti biti jasnije a ako te mrzi evo ja cu ti malo po stoti put pojasniti i tebi i svima:Za sada postoje samo dve asocijacije poljoprivrednika i to:


1)Asocijacija poljoprivrednika -koja je ranije bila Asocijacija poljoprivrednika Vojvodine i koja nije zelela da se integrise u jednu asocijaciju na nivou cele Srbije(kako smo im mi predlagali bez obzira kako ce se zvati i ko ce njom upravljati ,bitno je da postane jedna asocijacija na nivou drzave, ali to nije odgovaralo ministarstvu da bude seljak jak i udruzen) ,vec je po direktivi bivseg ministra po hitnom postupku promenila naziv u asocijaciju poljoprivrednika upravo iz razloga da bi mogli da dobiju ove novce 140.000 eura, kao navodno da bi oni udruzili poljoprivrednike iz cele Srbije i da bi sirili zadrugarstvo

2)Asocijacija poljoprivrednika Srbije je asocijacija koja okuplja poljoprivrednike iz cele zemlje i koja nema podrsku od strane ministarstva jer ih kao jaka i slozna organizacija non stop pritiskamo i saljemo delegacije i dopise , a sve za dobrobit seljaka, sto njima ne odgovara (poslednji dopis je poslat u vezi odlaganja registracije traktora do daljnjeg -ceka se odgovor -rekli su bice pozitivan)Ova asocijacija nema problema sa novcem jer ga nikada nije ni dobila niti jednog jedinog dinara ,a ni stranih para ,tako da smo cisti i pred bogom i narodom sto mnogima smeta.

Toliko da se razluci vec jednom ko je vera a ko nevera.Novci su potroseni ,a od udruzivanja seljaka i zadrugarstva nema nista tako da ce neko morati da odgovara ili ce biti kao i do sada pojeo vuk magarca.pozzz
 
Alo bre Provac,
Ovaj forum nije vise moguce tako lako izlistati i procitati sve sto pise na njemu. Trebalo bi mi puno vremena a ja nemam ni malo tako da eto hvala ti sto si po stoti put. Nego dal niste znali vi iz asocijacije 2) za STAR projekat?
 
@provac
Ja se vama divim sa koliko elena i volje vi branite svoje stavove (cak i kad je ocigledno da niste u pravu). Treba da idete u visu politiku i zastupate interese drzave, jer neki od ovih trenutno na vlasti Vam nisu ni do kolena. Ne ulazim u to kakav ste poljoprivredni proizvodjac (ne poznajem vas), cak i da ste vrhunski, mnogo bi bolji bili politicar! :osmeh:
 
Pod broj jedan Bojceticu zelim da te opomenem da je ovo sto si napisao za pp a ne za ovu temu jer nema nikakvih dodirnih tacaka sa temom vec je licne prirode , a posto si ti provokator koji lupeta i pise samo da bi ispunio neki broj poruka odgovori mi
1)kada ja to nisam bio u pravu-ja ne tvrdim da jesam uvek ,ali kad vec nesto napises onda i dokazi (sve sto sam napisao je dokumentovano i postoje dokazi i papiri -mislim na napred izneto )
2)Da li cu ja biti politicar to je moj problem? ali bar nisam tupadzija!
 
Nazad
Vrh