Kajsija za rakiju i njena cena.

tole zr

Član
Učlanjen(a)
30 Nov 2008
Poruka
1.810
Lokacija
Zrenjanin
Zanima me koja je cena kajsije za rakiju , naravno što bliže to bolje.
 
ишао од мог другара ујак у смедерево 60 динара кг за ракију веле оће господски да попију неће јабуку
 
Dobra je i kajsija za sok. Moja majka više ne može da kuva, skuvala oko 30 tegli, pa sad moram u rakiju, biće oko 100 kg kajsija, pa koliko bude rakijice.
 
Poslednja izmena:
Meni je logicno ko nema svoje kajsije da kupuje I pece rakiju kada je kajsija rodila I kada je ponuda velika, a to nije slucaj ove godine ....
 
Kod nas niko ne pije rakiju od šljiva. Pa ni od grožđa. Znači jabuka, kruška, kajsija. Stvar navike.
 
Onda evo eksplicitnije, za sve sem sljive, grozdja I nategnuto kajsije, za ostali voce ako smem da kazem nije predvidjeno da se
se prave rakije ....I zato rakije od tog voca ne mogu da se mere sa sljivom lozom I kajsijom...

Imao sam davno jedan specifican test . Ajde da ne ulazim u detalje , bila je davno proslava jednog doktorata I ja sam bio zaduzen da obezbedim rakije.
Izabrao sam sve dobre rakije starije od deset godina, sljiva ranka, loza hamburg I kajsija madjarska najbolja. Glavni gosti uglavnom profesori koji su bili u komisiji I poneki asistent sa faksa ...
Predpostavite sta se najvise popilo ...
......
SLJIVA
pa kajsija mozda 20 do 30 % manje od sljive
pa loza mozda cak I 80 % manje od sljive..

Tesko je generalizovati ali to su sve bile sede glave sa zivitnim iskustvom pa racunam da su imali iskustva I u izboru kvalitetne rakije ...
 
Navikle te sede glave na lozu "13 jul" i rubinov vinjak pa kad su omirisali šljivu i jedan rekao da je odlična a ostali navalili. Kod nas u selu peku najviše jabuku pa krušku lozu, dunju, kajsiju i naposletku šljivu. Ja ispečem oko 1000 l jabuke godišnje a popijem 2-3 čašice jabuke. Koliko sam primetio najcenjenija je kruška i dunja, mada meni lično dunja se najmanhe sviđa čak manj i od šljive. Najradije popijem krušku Vilju a i Santa marija mi se sviđa, ostale sorte ne i lozu od Otonela ilu Hamburga drugo ne.
No o ukusima ne vredi rasoravljati.
 
Nazad
Vrh