Inkubatori i prateća oprema

Hvala,nadam se da cu danas uspeti da stignem da slikam...Pozdrav

- - - - - - - - - -

Slike inkubatora i prolecne ture pilica
1006374.jpg

1006375.jpg

1006370.jpg

1006372.jpg

1006368.jpg

cam00109.jpg

Pozdrav
 
Lepo odradjeno,reci mi gde si nabavio ove plasticne uloske za jaja.Ja nikako da ih nadjem.Moze odgovor i na PP.
Hvala...
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam kupio inkubator od 120 jaja od coveka iz Subotice i on nije automatski ,jaja se okrecu rucno,ima termostat sa sondom i digitalni termometar sa sondom koju sam stavio pored sonde termostata pri samom vrhu jaja.Na dno ide plasticni ancer sa vodom.E sad u upustvu pise da temperatura bude 39-39,5 c pri vrhu jaja i da pada po 1c za 1cm visine tj. na sredini jajeta je onda 37,8 .Napomena da je ovo namenjeno za jednoredne inkubatore bez ventilatora.Za vlagu mi je rekao da pri toj povrsini vode na dnu i toj temperaturi nemoram meriti vlagu.Sta iskusni misle o ovome?Kako na kraju perioda izleganja da povecam vlagu?Preporucio mi je orosavanje jaja 15-19 dana i hladjenje po 10 min.Pozdrav i unapred zahvalan.
 
Nemoj da podizeš temp.iznad39c.ja drzim na 38c i nakraju do izleganja dođe do 38,5-39,posuda sa vodom treba da tije pokriva dvetrećine ,mozeš da prskaš jaja ali na 1l vode stavi jednu kafenu kašičicu sirćeta domaćeg da omekša ljusku da bude 39c topla voda,jasam i bez prsskanje izvodio,taman dok okreneš 110kom jaja etoti 10min hlađenje,ako ti od tih 110 jaja izađu 70 pileta tisi na konju normalno tu ulazi neoplođenost jaja uginuo plod zametak kad počne da pluta po jajetu,nemoj isto mnogo da pituješ ovi što imaju inkubatore ceo dan ima da ti drze predavanje i nakraj se sve svede na isto,kad ih pitaš kolko izlaze kod tebe kazuti 95 posto,iinkkubatorske stanice nemaju taj procenat izleganja,najvaznije u celu ovu priču ti je termostat.
 
Poslednja izmena od urednika:
Vlado, ako sam te dobro razumeo, tebi dve trecine povrsine inkubatora pokriva posuda sa vodom? Reci mi, pred izvodjenje kada treba da se poveca vlaga, da li dodajes jos neku posudu?
 
Ja nikako nemogu da povećam vlaznost a da se nepoveća temp.a mozešli ti
 
Poslednja izmena od urednika:
ja nikako nemogu da povećam vlaznost a da se nepoveća temp.a mozešli ti
Pravo da ti kazem, ne znam. Kad sam kupio inkubator dobio sam neki kineski vlagomer koji ne meri tacno, tako da vlagu procenjujem odprilike, a temperaturu merim termometrom za akvarijum. I primetio sam da mi leghorni super izlaze, dok vijandote dosta slabije.
 
Leghorni ti izlaze što imaju tanju ljusku,to sam i ja uočio,vijandota ima deblju ljusku,ali ponovo dolazimo do ispravnost jaja,kolko smo sigurni ja ti ...da je jaje bilo ispravno,odakle znamo na kolko dana pre izlaska da se nije pile ugušilo unutra ,anije ni nakljocalo.znaš i sam gde je tema inkubatori kolko su pričali o vlaznosti i nijedan nije dao odgovor,a cela tema se svela moja proizvodnja inkubatora bolja od tvoju,pa ioni ink.što kupuju po nemačku nemaju visok procenat izlezenosti.a kako ti to otprilike procenjuješ procenat vlage.našao sam 2 petla leghorna i od nešu iz stopanje sam uzeo jednu koku na poklon,stavio sam prvu turu u ink.pola kosovski pevač pola leghorn,pa ćevidimo šta će sve daizađe.
 
Poslednja izmena od urednika:
Juce mi nestalo struje od 05 h do 14h ali sam video na vreme pa mi temp.nije padala ispod 25 c a prosek je bila oko 27 a zadnja dva sata sam stavio tople vode u ancer i podigao temp. na 30 c.Sta li ce se desiti sa jajima da li ce moci da nastave razvitak jer im je to bio 10 ti dan razvoja?
 
Ako nekog zanima zadruga Srem iz Indjije prodaje inkubator velikog kapaciteta. Licitacija se održava u sredu u Indjiji. Inkubator za leženje pilića, francuska marka Bekoto, Inventarni broj 111/II, godina proizvodnje 1985. sa pripadajućom pratećom opremom. Početna cena : 2.600.000,00 dinara. Inkubator se sastoji od dve grupe uredjaja i to uredjaja za prijem i smeštanje jaja – predvaljonika i uredjaja kojima se vrši izleganje jaja – valjaonika. Predvaljaonici se sastoje od 4 tunela sa po dva reda u koje staje po 9 kolica sa po 6.750 jaja. Ukupan kapacitet svih predvaljaonika je 486.000 jajnih mesta. U sklopu valjaonika i predvaljaonika nalaze se i kolica za prevoz jaja i pilića. Proces rada je poluautomatizovan, tj umetanje jaja i iznošenje pilića vrši se ručno, a proces grejanja i klimatizacije u inkubatoru je automatizovan.
 
Pozdrav!
Koliko jak grijač(kanthal žica) mi treba za jednoslojni, 80 kom kokošijih,sa ventilatorom,dimenzije drvene kutije širina 54,visina 37 i dubina 60cm.I mora li grijač biti baš 20 cm iznad jaja,možda bih na tu visinu kutije mogao ugurati dvije police.??!
hvala



edit;ili staviti jači grijač ,npr 170w i ugraditi potenciometar.?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav društvo. Ja sam nov u prepelicarstvu i planiram da napravim jedan inkubator za oko 100 jaja (prepelicijih), a moze i kokosijih. Malo sam precesljao internet i mislim da moze da se napravi jedan dobar za jedno 50 €. Ubrzo kupujem sav potreban materijal, pa saljem detaljno kako se pravi (ako ga napravim) :)
Sto se tice elektronike, sve sam narucio na AliExpress-u: Dvije grejne sijalice (5€ obje), sinhroni motor za okretanje jaja (7 €), digitalni relej termostat (15 €), mjerac vlažnosti (2 €), a ostalo imam: ventilator, osb panele, stiropor, instalacije, itd.
 
Pozdrav!
Ovako, imam par pitanja vezana za inkubatore. Posto mi je potreban inkubator, za svoje potrebe, resih da dodjem do istog. E sad.. gledah oglase itd. I najprimamljivija mi je ponuda coveka iz NS. Pozvao sam ga, kaze da se tim poslom bavi godinama. Odlucio sam se za poluautomatski kapaciteta 84 kokosijih, jer mi je samo za kokosija i potreban. Nemam iskustva u radu sa inkubatorima, pa nisam zeleo da petljam, i pravim sam, posto ima mnogo faktora od kojih je svaki presudan, temperatura,vlaga,okretanje,provetravanje.. I ovakva je ponuda:
Inkubator ce imati 2 police, imace termostat (ne digitalni) sa histerizom 0.1-0.2 stepena. Ventilator i termometar. E sad sto se tice okretanja jaja ponudio mi je 2 opcije: da jaja stoje uspravno na policama i da se okrecu zakretanjem polica za po 45% ili da stoje na policama polozeno u prirodnom polozaju i da se okrecu povlacenjem i guranjem poluga za 7cm otprilike (ali jedna polica napred druga nazad zbog boljeg cirkulisanja vazduha). Posto nisam iskusan, pitah ga sta je bolje, kaze po njemu druga opcija, jer je manja zapremina inkubatora posto za zakretanje treba visi inkubator, i samim tim manja potrosnja elektricne energije, sto se tice vlagomera, kaze da nije potreban posto odnos povrsine vode i zapremine inkubatora odredjuje vlagu, a ovi digitalni(kineski) nisu pouzdani i samo mogu da zbunjuju, a pravi laboratorijski su skupi. I sad, daje mi garanciju 3 godine na sve delove, kaze da ako mi se ne svidja mogu da vratim, ako je mala izvodljivost takodje itd.. I ja pristadoh, ali ne bas konacno dok se ne posavetujem. Sta vi mislite? Da li ta prica pije vodu ili ne? To za vlagomer,zakretanje itd..
 
Trebam isto jedan napraviti 100 jaja, za sebe a i za skolu (maturski rad), i pokusacu drugu opciju. U selu su se dosta cudili tom nacinu okretanja, ali sam video par primera iz inostranstva sa jutjuba. Sve cu uspeti bez nekih poteskoca, ali i dalje lomim glavu kako da napravim prenosni mehanizam ( prenos energije sa el. motora na jaja ). :sta:
 
mozda je reklama mozda nije čisto informacija,stanković inkubatori tel 0638134809,ako nekom moderatoru smeta neka obriše poruku.
 
Nazad
Vrh