Imt problem

daner

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
3.499
Lokacija
Banatsko Karadjordjevo
Ima li ko iskustva sa petobrzincem menjacem na imt-u? Danas mi poce da lupka u drugoj brzini (zvuk kao kad se ugreje pumpa hidraulika pa lupka) i samo u drugoj brzini, sve ostale rade normalno. Kad dam gas pa oduzmem onda lupi bas dobro.
Ne izbacuje iz brzine.

Sent from my Mate 50 Pro
 
Bolje ovo pitanje postavi u temi "IMT" jer će videti više ljudi koji prate temu o IMT traktorima. Po mom mišljenju verovatno je malo okrnjen jedan zub druge brzine pošto u ostalim brzinama ne pravi buku. Ipak pitaj pametnije članove
 
Prva, druga i treća su isti sistem kao na trobrzincu, a to lupkanje, kao da ti fali zub na zupčaniku, posto kažeš da ne izbacuje iz brzine, ako izbacuje onda bude ležaj. Probaj da vidiš unutra kroz poklopac za sipanje ulja.
Ako ti lupka i u drugim brzinama, proveri maticu na konusnom, to se meni desilo, i dok sam provalio, otišao konusno tanjirasti
 
Јели балираш ти са њиме? Ако балираш онда ти је отишла карданска ламела, мени је тако лупало као метал од метал. Кад смо га раставили нитне се разјеле и разлокале се рупе па је ту, ударао и то звук буде баш непријатан мислиш да се нешто откинуло.
 
Nazad
Vrh