Gajenje pataka - saveti

I meni se svidja bazen. Tako nesto imam u planu da napravim na leto.
Lanemaleno da li su vam pronele mosusne patke? I slikajte te dve nove bele ako nije problem zajedno sa ostalima. Cini mi se da to nisu hibridne.
Kojih je dimenzija bazen? Guske su se lepo formirale :)
pozdrav
 
Bazen je oko 1.80 sa 80 , a dubina 50...mali je al nisam imala mesta nigde za veći, napravili smo ga pre dve godine...
Ove bele su kupljene ko domaće patke...:) http://www.upslike.net/image/5ykzR
http://www.upslike.net/image/5yx6z, http://www.upslike.net/image/5g9pD, http://www.upslike.net/image/5gc8p
Treba tu ove godine nešto da se ruši,novo da se pravi, mada su one tokom dana više van dvorišta gde ima trave ;)
Mosusne patke još ne nose mlade, ima dve starije one nose...Mada je ovde kod nas još uvek dosta hladno druga klima...al dobro polako...E da Guske sam odvojila od pataka gusan ovde dve bele nove oće da ubije....:(
 
Ovo je moj bazen, pocepali najlon letos, pa sad moram da betoniram.

Moja guska snela 6 jaja, ne znam koliko ce da se izvedu s obzirom da nisam punio bazen ?
 
Te bele mogu biti domace, jer mi po obliku tela ne lice na ceri veli. Njih sam imao pre par godina i bile su dosta vece i imale su skroz drugaciji oblik tela i glave i pronele su sa oko 5 meseci i dosta su nosile. Drugar ih je drzao jer je cuo da se razmnozavaju i imao je 10ak zenki i samo su nosile, a od lezanja nista.nemanja_st01_58 kako mislite da su se razmnozavale? Nosile pa se nasadile?? Ako su vam se razmnozavale ne verujem da su hibridne.
 
PScQYy.jpg
6s61ou.jpg
o9tdSm.jpg
OCI0rx.jpg
 
Svidjaju mi se bas ove domace patke, sve sarene :)
Inace imam pitanje za nekog ko zna. Pre oko 2 nedelje je mlada mosusna patka kad sam ih pustio da lete otisla dosta visoko, oko 10 metara, i kada je sletala nije nastavila dalje tj u drugi deo dvorista vec se naglo spustila kroz krosnju kajsije i pala je sa visine od oko 2 metra. Prvih par dana je bila malo mirnija, ali se sada ponasa normalno, normalno jede, leti i kupa se, ali zanima me hoce li se kasnije pokazati posledice pada? Ove godine ih ima samo 3 tj 2+1, pa ne bih da joj se sta desi.
 
Svidjaju mi se bas ove domace patke, sve sarene :)
Inace imam pitanje za nekog ko zna. Pre oko 2 nedelje je mlada mosusna patka kad sam ih pustio da lete otisla dosta visoko, oko 10 metara, i kada je sletala nije nastavila dalje tj u drugi deo dvorista vec se naglo spustila kroz krosnju kajsije i pala je sa visine od oko 2 metra. Prvih par dana je bila malo mirnija, ali se sada ponasa normalno, normalno jede, leti i kupa se, ali zanima me hoce li se kasnije pokazati posledice pada? Ove godine ih ima samo 3 tj 2+1, pa ne bih da joj se sta desi.


Mom stricu redovno patke odlete u Ibar on živi baš na vrh sela tako reći a dole se vidi Ibar i one odlete mu i to baš mosusne, nikad se više ne vrate ali ih viđaju po Ibru... zato ja mojima uvek neku perku isečem čisto da mi nebi odletele iako pričaju svi da one neće nikud od kuće. Mada i moje odlete do komšije prelete ogradu nizbrdo je pa im lakše al nikad im se ništa nije desili vrate se peše uzbrdo ne mogu lete :haha: Tako da mislim ni tvojima neće ništa da fali ;) Ja imam jednog patka i četri pake i jako ih volim više od domaćih pataka :osmeh:
 
Ma lete one redovno, ali je ova bas tresnula o pod. Posle toga joj se dosta puta desavalo da ode isto visoko, ali se ne spusta kroz krosnju vec odu kod komsije na krov ili se vrate nazad, kuda su dosle. Prosle godine sam prvi put ostavio jednu mladu zenku sa ne isecenim krilima radi probe, bas da vidim da li bi otisla i nije. Ove godine sam zato ostavio dve mlade i isto ne idu nigde, tj mozda na po neki krov ali se odmah vrate. Starima vec dosta dugo ostavljam krila i takodje nigde ne idu. Otisla mi je ove godine samo jedna divlja patka, ali sam po njenom ponasanju glasu i ostalom shvatio da je uhvacena divlja, ali sa iskasapljenim perjem na krilima, pa kad se izmitarila i pocela da leti, odletela je dok ostale divlje lete samo kad ih pustim i samo po dvoristu, znaju da se podignu, ali ne idu daleko. Svaka od ovih vrsti je luda za sebe, super sve u svemu. Zato ih i volim :D :D
 
Strašno me brine, moje japanske patke još ne nose avgusta su se izlegle, iz ovih godina do sada bi već prenele, i nalegle se al ove još ništa :(
 
Прошле године набавио сам пар патака али ми не иде од руке лежење природним путем.Наиме три пута сам насађивао патку - односно сама се насади на јаја које излеже у гнезду, буде дисциплинована што се напуштања гнезнда тиче, лежи и дуже од 28 дана али резултата нема.Неко ми је ре као да је потребно влажити јаја у четвртој недељи јер им је љуска тврда.Има ли неко искуства што се тиче овог мом малог проблема.Хвала
x3cpxw.jpg
 
Nazad
Vrh