Guske - kako se gaje u praksi

Ako su kineske labudaste onda mogu i dva meseca da nose i da se ne razlegnu ili tako kao da legnu par dana i onda ustanu
 
Imam jednu belu zenku obicnu. i Musko zenski par onih sivih, talijanki navodno. Napravio sam im 2 gneza, al samo u 1 nose, navikle izgleda.
 
Pocelo je da smrdi u gnezdu gde su guske, i odem da pogledam kad vidim par jaja polupano, izgleda je sama guska lomila jaja koja su bila mucci. jednom sam uvece naisao do gnezda i vidim da nijedna guska ne lezi na jajima, a bila je noc, prohladno. sada je vec u toku 3. nedelja, bojim se da se nisu sva jaja oladila, nisu guske lezale non stop na gnezdu. da li da ostavim da sve odstoji koliko treba ili da pobacam sve, zaudara vec poprilicno...
 
Moja guska snela 15 jaja i još se nije nalegla, ja joj doduše kupim jaja da ih ne pokvari pošto noću leži na njima, ako ih vratim i ne kupim da li će se naleći??
Od Monshuna samo mi se nalegla jedna i to stara, mlade još uvek neće koliko vidim nisu nešto ni zainteresovane...:/
 
Lanemaleno ja mislim da je najbolje da joj prva 2 jajeta ostavite na gnezdo(najstarija) i verovatno ce se naleci. Moja se nasadila pre 10ak dana.
Plovak i feeder kako si prosao sa guskama?
 
U inkubatoru od 7 guščijih od jedne guske od jednog odgajivaca nije izaslo ni jedno od drugog coveka sam uzeo tri i sva tri se izvela. Od belih pataka izaslo 5 od 10 jaja. Mada bilo mnogo hladno u prostoriju a ovaj inkubator nije bas izolovan i to je skor.
 
Dobro vece pre mesec dana sam kupio 7 guscica medjutim bigl je zaklao tri komada i ostadoh sa samo 4 komada bigl je otisao u zaborav ali ja bih jos guscica pa vas pitam dali ce biti problem kasnije spojiti guske razlike u starosti

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Mozete sada uzeti guscice ali ih ne bi bilo dobro da ih spajate bas zbog razlike u velicini. Mozete ih drzati odvojeno dok ne postanu priblizno iste velicine.
Kod mene sto se tice gusaka prvi uspeh. Juce popodne sam proveravao jaja i od 7 jaja 2 su bila nakljuvana a u 6 ukupno su se culi guscici. Nisam je sada uznemiravao a i neda da je podignem , nikad nije bila ovako agresivna:osmeh:
 
Dobro vece,zasto mi u selu kazu da siva domaca guska nije dobra jel navodno nece da.lezi na jajima

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
To da sive guske nece da leze na jajima je cista laz. Cak i labudaste i mesanci sa labudastima hoce da leze, a pogotovo obicne domace. Licno sam oko lezanja sa sivom guskom imao problem jer je snela samo 4 jajeta i odmah legla.
I ako je neko imao problem oko gnezda imao sam neka iskustva- ne treba da bude puno slame. Ako je u pitanju beton, preko njega ide katton preko koga se stavi sloj slame koja se nabije i ne preko 12cm, a moze se ubaciti zajedno i drvena strugotina(srednja). Guska kada lezi, ako ima previse slame, napravi veliko udubljenje i kada pomera jaja ako pomeri jaje navise, kada ga pusti ono se skotrlja i udari u druga jaja i tako ih slupa. Gnezdo je najbolje ograditi ciglama, dve tj jedna na drugu i sloj slame treba biti nizi od cigala.
 
76843cbaf42c25667f046490f681d82e.jpg

17010cb50fc813e3a018e084bd7d0ad3.jpg


Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Koliko guske treba da budu stare da bih smeo da ih pustim da plivaju po reci

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi da sacekate da se potpuno operjaju ili makar da dobiju perje po grudima da se ne bi kvasile i moze se desiti da se utope ako su male a ne mogu da izadju iz vode tj perje se natopi, umore se i potonu. Ako imaju majku kao moje sada uopste se ne pokvase jer spavaju ispod nje a njeno perje je namasceno i tako se namaste i voda ne moze tek tako da probije kroz paperje.. I za skroz odrasle je problem oko pustanja zbog pasa ili kradje, ali opet procenite kakva je okolina.
pozzz
 
Trebalo bi da sacekate da se potpuno operjaju ili makar da dobiju perje po grudima da se ne bi kvasile i moze se desiti da se utope ako su male a ne mogu da izadju iz vode tj perje se natopi, umore se i potonu. Ako imaju majku kao moje sada uopste se ne pokvase jer spavaju ispod nje a njeno perje je namasceno i tako se namaste i voda ne moze tek tako da probije kroz paperje.. I za skroz odrasle je problem oko pustanja zbog pasa ili kradje, ali opet procenite kakva je okolina.
pozzz
Sada su stare nekih tri meseca
79a4ebefd52450e2c1325ffd9954a3b3.jpg


Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Po meni je bolja varijanta da iskopate u dvoristu i izbetonirate bazencic. Kod mene je trenutno u fazi izrade i dubine je oko 50 cm i povrsine oko 1.5 m2. Do sada su imale samo plasticnu kadicu od oko 80l i bilo je super. Za guske je bitnije da imaju trave nego da su pored vode jer im trava sluzi kao osnovna hrana a prihranjuju se ostalim. U Jednom selu sam pre par godina, gde sam nabavio guska video gde je ziveo. Unutra je bio zatvaran samo preko noci a preko dana je na poljani i pored je reka. Od njih sam i cuo da su imali par slucajeva sa psima lutalicama ali su imali oko 150 gusaka pa nije bilo puno problema. Guske su vam super, cini mi se da su kao moje. Moje inace lete super i par puta sam ih pustao tj oteram ih od kuce 50ak metara i onda se podignu i po 2-3 metra u vazduh, a lete kao divlje. Inace moji guscici rastu i imaju 3 nedelje.
pozz
 
Ja ih imam.5 komada lude su skroz :)

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Kako da razlikujem gusane od guski sa 3.5 meseci?
Domace guske su u pitanju. Jedno je belo malo krupnije ispod ravno bez nabora, druga dva sarena i jedno kao da ima malo zaobljeno medju nogu a drugo isto ravno.
 
Nazad
Vrh