Glodari u skladištnim prostorima

Imam drvenu kotarku na kojoj je kukuruz i metalnu na kojoj je balirana kabasta hrana. Već godinama prilikom krunjenja kukuruza ne nalazimo pacove već samo miševe, ali ove godine je izgleda neka najezda pacova u mom kvartu. Parter obezbeđuje tandem iskusnih ubica - jazavičar i pulin, na kotarci i na kamari su domaće i komšijske mačketine i mačori, po budžacima otrovi, a šta da radim kad idu po gredama od šupe?
Kere skaču kao lude, ova pulinka se popne u prikolicu, jazavičar na rezervnu zadnju gumu od traktora, a li do grede ne mogu da dospeju.

Da li je pametno što sam tamo postavio karton sa lepkom? Koliko je taj lepak za bube i glodare efikasan protiv kapitalnih primeraka pacova?

Znam ja da su oni žilavi jako, ali se nešto uzdam u to što je karton jako lak pa će ga se teško otresti. Meni je dovoljno samo da padne sa grede. U parteru bi ga samo nekoliko sekundi delilo od smrti. Upotreba otrovnih materija je isključena na tim mestima jer mogao bi pacov i da sruši mamce na tlo pa da ih kokoške pozobaju ili da ih unese u bale tulaja što bi moglo da ima katastrofalne posledice.

Inače ako ugledate pacova noću u krugu od petsto metara ih ima do 1000 jedinki, a ako ugledate pacova danju(kao ja danas) znajte da ih u krugu od 500 metara ima i po nekoliko hiljada.
 
Ako pacovi koriste uvek istu gredu za prolazak , uzmi kabal za struju i oguli zice tako da kad prodje dodje do spoja i struja ih ubija ko nista provereno , jedino ugradi slab osigurac da nebi doslo do przenja pacova i pozara, ako ostane na zicama u devedeset posto samo ga nadjes ujutru sastrane gdeje mrtav ito po desetak da neverujes kakvih ih sve boje i oblika ima.
 
Ja se s tim ne bih zajbav'o ni kad je ambar prazan a kamoli pun. Manite se ljudi takvih ideja :
 
Kupe se lepo deratizacione kutije, i nema bojazni da ce neka veca zivotinja pojesti otrov. Meni se najbolje pokazao Ratimor, a za miseve nije bitno, mogu i one peletice u kilogramskom pakovanju.

Ja sam imao pre dve godine problem, mojom nepaznjom, je pas pojeo oko 600-700 grama otrova za miseve, i preziveo je, uz malu intervenciju vitaminom K. Tako da mislim da taj otrov nije toliko velika pretnja za krupnu stoku..
 
izvinjavam se sto sam off topic, ali gde i kako mogu postaviti mali oglas, o prodaji kotarke, moje, koja se nalazi u mom domacinstvu?
probao sam u oglasima, ali mi nije dozvoljeno da postavim temu, iako imam 30 poruka i mesec dana od kako sam na forumu...
 
imaš 29 poruka,pošalji još koju i postavi oglas.
I kod mene neka najezda pacova sačuvaj bože.Pune ih šupe ne znam šta da radim.
Kupio sam ja prošle godine taj elektronski rasterivač i nikakv efekat nisam video osim negativan bilans u mom džepu.
 
mislim da jos nista niko nije izumeo bolje od macke.Ja probao mamke ovo ono deluje ali slabo a komsijske su me macke spasile miseva.Kod svinja ostalo 3 ogromnih pacova na njih nista ne deluje ni lepak ni onaj meki mamak kao ratluk ali bar miseva u supi i kukuruzu nema.Pozzz svima
 
pitacu prvo strucnjaka struja je struja .to nikad nevolim da radim kad neznam.pitacu pa cu vam reci sta kaze
 
Malo iznad je moj post iz febrara 2013 i tog proleća sam nabavio 3 mačora veruj boljeg leka nema.A sa strujom se ne igraj da ne bi zapalio nešto.
 
Ljudi ovih dana sam se bas resio pacova uz pomoc nekog crnog zita,sta im je radilo ono nije normalno.Cinf fosfid je u pitanju.
 
Macke i..
Ratimor-(crveni)-250g.jpg
 
Nazad
Vrh