Gajenje nojeva

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Noj kao domaća životinja je na ovim prostorima postao sasvim normalna stvar. U Apatinskoj opštini ima nekoliko ljudi koji drže nojeve, uglavnom po selima. Sada je sasvim sigurno da postoji neka računica u celoj toj priči. Ako neko od vas ima iskustva kako ide uzgoj nojeva ili oko plasmana njihovih jaja i mesa, neka napiše ovde.

Verujem da će to mnogima biti interesantno.
 
Gujasu (Hajdukovo) se bas nije pozlatilo. Iako je bio pionir. Zadrzo je samo par komada.
Problem je plasman i sto {KODNAS} moras imati posrednike :udri: ::novac::
 
ivanhoe,najveći problem kod nas u zemlji srbiji je što sami potcenjujemo svoj rad i znanje,da je drugačije i posrednici bi imali drugačiji pristup.mi se rukovodimo time da je u carice i mazgarice isto.NIJE.moj deda(MUŽ)i ja se zadovoljavamo pohovanjem i sosom a drugima treba meso od noja ,kao i jaja.dok ne sagledamo stvari tako i ne budemo u stanju da sebe sami izkreditiramo pa onda posrednici uđu u celu priču sa dobiti od 2-7 posto,mi nećemo imati posao sa dobitkom.ne može se ući u posao sa nojevima a da se prepusti posrednicima.pa momci dragi,zašto postoji internet!? :cao:
 
Damo nasa ovaj put (nazalost) nisi u pravu.Covek je 1. u regionu zapoceo biznis i cvetao je :sreca:
Mocnici (nasi i madjarski) uocili i stavili sapicu.
Iztoga doba postoji anegdota
Holandski kamiondzija zaustavljen oko Novog Sada se pitao u kakvoj je zemlji.
Okolo pesak,uz kamion trce copori nojeva,crnac u policijskoj uniformi pokusava da ga zaustavi,(brat bivseg kolege).
Spasilo ga to sto je patrola radijom dobila obavestenje da se holandska policija raspituje sta se desava sa njihovim vozacem.(covek se mobilnim javio firmi sta da radi)
 
Ja sam 2002g se učlanio u udruženje pod kišobranom ljudi sa polj.fakultetai raznih muvatora i posle godinu dana jedva sam izvukao pare,ne sve, ali nojeve kad mi spomenete razbolim se,napravio sam i objekte za uzgoj,al kad sam video mafiju ,odustao sam.ima jedan lik koga čekam iz Kikinde kad tad... :zli: :nono: :udri: ::lose::
 
ivanhoe,ma jel ovo istina il ti mene zezaš :zli:stivovo iskustvo je i moje i to mi je jasno al ovo,sačuvaj bože.ma čovek iz turije se hvalio kako mu je sve ok.meni bilo baš drago.a sad ispada da mi sem srpske klasike ,pa i to periodično ne možemo ni na šta da računamo :udri:
 
31.IV smo prolazili pored farme odneli koleginicu kuci u Hajdukovo (uzput) i videli 5-6 ptica.
Informativno covek i u opstini nije "zadnja rupa na svirali" ima oloski vrt,dosta uspesnu fabriku
 
Da veoma zanimljiva situacija da je uzgoj nojeva u Alabaniji regulisan zakonm, i da se meso izvozi u EU, a da kod nas to još nije rešeno.
 
Nazad
Vrh