Dren

panonac

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
16 Okt 2010
Poruka
2.046
Kupio sadnicu drena,nije nesto velika pa cu probati da je jos jednu godinu odrzim u saksiji,pa tek onda na njivu.

stole77

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2011
Poruka
1.126
Дрен, Дрењак..

Да ли Дрен расте као жбун или стабло? Воли ли сунчано место или може хладовина, заветрина? Колико високо расте и широко? Ако знате напишите нешто.

kinez

Član
Učlanjen(a)
14 Okt 2010
Poruka
1.092
stablo i moze da naraste do 7/8 metara visko 3/4 siroko mislim da ne voli hladovinu imam ih par komada na jednom imanju koje radim u zakup tako veliko stablo rodi bas dosta mozda oko 100 kg

worm

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2010
Poruka
2.618
Imam ja dren kuci i raste jako sporo. Donet je jako davno ako se ne varam iz Like. Kod mene je kao zbun ali je to greska jer nije rezan kako treba od kad je posadjen. kad uhvatim vremena slikacu pa cu postaviti

stole77

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2011
Poruka
1.126
Посадио сам јуче 3 дрена.:osmeh: Супер лепо ожиљени. Верујем да ће се успешно примити. Ворми, чекамо фотку.:bravo: И ја ћу поставити чим уграбим прилику.

- - - - - - - - - -

valentina

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2013
Poruka
56
Ja takodje imam malu sadnicu drena. Čitajući shvatila sam da sporo raste. Koliko mu otprilike treba godina da počne da daje prve plodove?

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.860
Plodovi su sazorili, ali sada zbog mnogo vode svi redom pucaju. Pre nedelju dana je od sakupljenih manje od 5% bilo puklo. Danas šrema mojoj proceni preko 60% plodova drena je popucalo od viška vlage.

Imam samo jedno stablo i to u dvorištu. Inače kupim dosta redovno i odmah sve prerašujemo u sok od drenjina pa malo ih propadne. Ali ko ima više stabala i da su mu malo dalje od kuće situacija nije baš vesela ovih dana.

Tomić Toma

Član
Učlanjen(a)
25 Jul 2014
Poruka
3.089
Mi smo pre par godina iz radjevine doneli dren i bas sporo raste. Mozda mu neodgovara podloga jer on voli kamenjar. Pre par godina smo na tatinu inicijativu kuvali dzem od drenka, a tata ga je ipak najmanje pojeo:osmeh:

Deda Lala

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2010
Poruka
1.175
Да бисмо Вам (а и другима)помогли саветом потребне су неке информације.Нпр.подаци о садној јами,дали је садница била бусенована или голих жила,механички састав тла,ПХ тла влага у тлу?,итд......
Без обзира на спор раст не треба одустајати од дрена.Можда би решење било пресађивање биљке на другу локацију,наравно кад престане вегетација и у прописану садну јаму за дату врсту .Не треба занемарити ниминерални састав тла као и то да сувишак неког доминантног минерала кочи развој биљке.

misoo83

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2010
Poruka
483
Imam ja 2 drena mala iz semena sad su stari 3 godine a rastu brzinom ranjenog puza ako nastave ovako da rastu ja ne docekam za 20 godina prve plodove...
Kupio sam ih kao golog korena sadnice zemlja gde su posadjeni je ok jer i drugo voce raste dobro nego samo oni kilave, godisnji porast 2-3 cm max.

Tomić Toma

Član
Učlanjen(a)
25 Jul 2014
Poruka
3.089
Да бисмо Вам (а и другима)помогли саветом потребне су неке информације.Нпр.подаци о садној јами,дали је садница била бусенована или голих жила,механички састав тла,ПХ тла влага у тлу?,итд......
Без обзира на спор раст не треба одустајати од дрена.Можда би решење било пресађивање биљке на другу локацију,наравно кад престане вегетација и у прописану садну јаму за дату врсту .Не треба занемарити ниминерални састав тла као и то да сувишак неког доминантног минерала кочи развој биљке.
Porasce on pre ili kasnije. Verovatno mu smeta to sto ima malo sunca jer je posadjen pored jelke, ali kako je ona pocela da se susu, poseci cu je, a dren necu presadjivati. A mozda mu i neprija jer je pored medje:osmeh:

Vrh