Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Sad pitao prodavca, ima 4 hibrida Dekalb i svi su novo sjeme, imao je jedan hibrid zadnji broj 17, to je bilo staro sjeme pa je vratio, kako im vjerovati. Moram vidjeti šta piše u deklaraciji pod tim brojevima.
 

Evo tikete na Kašmiru, gdje piše broj riješenja o prepakiranju nema broja. U prodavnici za Dekalb je isto tako bez broja, ali dvije vreće iz magacina nemaju tu tiketu nego drugu sa drugim opisom i datum pakovanja.
 
Ove godine 5016, 5092 i 4897. 5016 samo za probu, nadam se da će biti dobar kao i 5092.
Prošle godine je 5092 bio odličan, tako da i ove godine ide na 50% površina.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Samo ne zaboravi da javis za taj 5016 kako se pokazao. Ja jos ove god idem 5031 i 5092 al me bas zanima taj 5016

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nema tu pravila. Nekad je staro seme bilje nego novo.

Evo tikete na Kašmiru, gdje piše broj riješenja o prepakiranju nema broja. U prodavnici za Dekalb je isto tako bez broja, ali dvije vreće iz magacina nemaju tu tiketu nego drugu sa drugim opisom i datum pakovanja.
Kad nema broj resenja znaci da nije prepakovano. Bar bi tako trebalo da bude.
 
Nema toga kod nas, u stvari nema niko ništa za tretiranje, neznam dali može Bifentrin 100 ml/1l (Ful Star)
 
Iz dzaka u sejacicu i nikada problema nije bilo nikne sve i zrno.
Inace posejao sam pre desetak dana oko trideset zrna 5092 od prosle god.juce sam gledao sve klijalo i za dan dva izlazi napolje.
Juce i danas bacen vestak i spremljeno za setvu,ici ce 5075, 5068 i 5092.
 
Nazad
Vrh