Da li telad treba da sise kod krave ?

Nicyolas

Član
Učlanjen(a)
10 Jan 2010
Poruka
651
Lokacija
Pozarevac
Imam kravu koja se otelila tokom noci i ujutru tele sisa kod nje jednu sisu joj je unistilo kako nzn izgrizena !
Gledam da cim se oteli krava tele sto brze transportujem u stalu za telad !
Sta praktikujete kod vas ?
 
ja kod mene već odavno telad napajam iz kante jer tačno dobije njegovu količinu mleka koju treba da posisa u toku sisanja dok ispod krave ti neznaš koliko je posisalo
 
Pa da kada smo prvi put videli nkantu oko 1980.god kupili smo i samo iz kante piju a vidim na forumu neki to ne rade i to ne valja ako hoces da imas kravu sa odlicnim vimenom koje eksterijerno zadovoljava standarde !
 
Nicyolas je napisao(la):
Pa da kada smo prvi put videli nkantu oko 1980.god kupili smo i samo iz kante piju a vidim na forumu neki to ne rade i to ne valja ako hoces da imas kravu sa odlicnim vimenom koje eksterijerno zadovoljava standarde !
taj koji ne radi tako nema pojma onda i proliv dobije i sto čuda ovako dobije 3 litre i gotovo
 
da ! Evo sada sam zasusio jednu kravu treba treci put da se teli prvo telenje dva muska drugo musko i zensko ! I sada su verovatno blizanci ! Oplodjena Bortexom sva tri puta on samo blizance !
 
todor je napisao(la):
ja kod mene već odavno telad napajam iz kante jer tačno dobije njegovu količinu mleka koju treba da posisa u toku sisanja dok ispod krave ti neznaš koliko je posisalo

Nista sto trenutno imam u stali (ni krave, ni junad, ni telad) nikada svoju majku nije sisalo. Cak stavise, majka ih nije ni olizala posle telenja...
Tako da ovu metodu potpuno podrzavam i svakome ko misli ozbiljno da se bavi uzgojem goveda je preporucujem.
 
Nazad
Vrh