Chat u voćarstvu

Video sam ranije sličan snimak, uglavnom meni se jako dopada i rado bi posedovao ovakvu mašinu. Mislim da bi mi u voćnjaku bila ekstra, ne ostavlja razor kao plugovi a opet "razbuca" zemlju za jesen idealno...
 
Ako može mala pomoć oko izbora voćne vrste. Imam u dvorištu 6 kajsija i mesta za 15 komada stubastog voća pored ograde. Nešto ne mogu da se odlučim šta da stavim. Neku kombinaciju? Ili samo jednu vrstu? Da ima što manje prskanja.
 
Jabuke i kruske su najzahtevnije za prskanje. Nebitno je sto su stubaste, zavisi od sorte a one su neretko neke leve nisu ni za jelo dobre.

Ja bih pre isao na tresnju tj na neko kosticavo voce, ne mora ni stubasta dovoljno je na slabo bujnoj podlozi pa da se orezuje ne previse da ostanu dovoljno male.
 
Pitaj koje su sorte pa vidi, mozda ima i neke lepe, ali mislim da sama podloga utice na to da kvalitet ploda i nije neki
 
Rasadnik Milojevic. Slobodno narucite od njih. Vidite broj na netu,a ako se ne snadjete,javite se poslacu vam broj.
 
Postovane kolege...
Planiram da na prolece dovedem kalemara i prekalemim nekih 30-ak jabuka sa kalem grancicama od jedne stare jabuke koju imam na imanju.
Nazalost ne znam koja je sorta u pitanju, ali radja svake godine i ima jako kvalitetan kiselkasto sladak, prilicno mekan i bas socan plod. Sazreva kod mene nesto kasnije od Ajdared jabuke i otprilike je njene krupnoce.
Evo par fotografija:
Pitanje bi bilo:
Sta da zasadim sad u decembru dok je jos lepo vreme, kakve podloge, koje starosti i gde da ih kupim?
Ili mozda imate neki drugi predlog?
Kad bih sa sigurnoscu znao koja je sorta u pitanju, kupio bih direktno sadnice i već odmah zasadio.
 
Poslednja izmena:
p%C4%8Dele.jpg
FLAJER-PRSKANJE-prednja-strana.jpg
 
У случају примене неопходних агротехничких мера, а посебно ради заштите засада од мраза, током периода забране кретањa (20:00 – 05:00 часова), сваки пољопривредни произвођач (власник или корисник засада или друге пољопривредне површине) је дужан да поднесе захтев за одобрење кретања Управи за заштиту биља на мејл agromere@registar-uzb.rs, односно на одговарајући број телефона, са приложеног списка, према одсеку односно округу за који се тражи дозвола за кретање. У наведеној пријави потребно је навести име и презиме лица број личне карте и адресу које ће се кретати у периоду од 20 до 05 часова, број пољопривредног газдинства, локацију где ће се спроводити агротехничке мере, као и време и дан када ће бити спроведене мере. Дозвола кретања ће важити само за наведени дан у периоду од 20 до 05 часова. Рок за одговор на поднети захтев је до 48 часова.

Списак телефона путем којих се може поднети пријава:

0648818449 за Округе: Јужнобачки, Средњебанатски, Јужнобантски, Севернобанатски, Севрнобачки, Западнобачки и Сремски

0648818486 за Округе: Град Београд, Подунавски, Браничевски, Зајечарски, Борски, Поморавски, Нишавски, Јабланички, Пчињски, Топлички и Пиротски

0648818412 за Округе: Мачвански, Моравички , Колубарски, Златиборски, Расински и Рашки

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh