Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Yara je pokrenula nanovo dio proizvodnje N gnojiva. Cijena astronomska kao i do sada dakle ako se tko nada padu cijena mozda dodje pad od 10 posto a mozda dodje da ne bude bilo robe kako di i kako kome. Nazalost
 
Negde da ali ako me sećanje služi ,Sale je imao preporuku da na nekim parcelama ne daje azot.Dok sam radio N.min analize ,bilo je nekoliko uzoraka gde nije trebalo ništa N.u proleće.
 
Tako je kolega a više puta i neke male količine je trebalo dodati na nekim parcelama, probajte uradite neku analizu pa odradite jedan deo po analizi a drugi deo po svom i na leto će se sve reći kad prođe kombaj.
 
Već je neko napisao. Mogu ja koji radim male površine i NE ŽIVIM OD TOGA i ne plaćam arendu da eksperimentišem…. Ali onaj kome je to primarni izvor prihoda….nono….
 
Toliko toga oko analize a na kraju lako moze ispasti jedna naj obicnija sprdacina.
Jeste li razmilsljali neki put da i na tom radnom mestu u ovoj drzavi radi neka nafucana gospodja ili g-djica sa dugim noktima, vestackim trpavicama od kojih ne moze ni videti i koja se gleda u ogledalo svakih par minuta.
Znate li koliko je boli ona stvar da radeci sa crnom zemljom precizno analizira i daje 100%- tne rezultate?!
Lakse joj da istampa na belom cistom papiru bilo kakve podatke pa se ti povlaci za kosu!
 
То има сигурно код нас су у ЛД дошли да анализирају земљу, а земља задњих 15 год кукуруз и прихрањивано када се неко сети осим задње три три године где колико толико људски урађено. И по њиховим резултатима кажу ни зрна вештака не треба бацати🤔
 
Danas sa kolegom u razgovoru, kaze na svoju zemlju ce da ustroji azot a na arendu mora da baci, gledam, razumem ga s ekonomske strane, al opet
 
Po svoj logici bi trebalo sledece godine da jos skoce i poljoprivredni proizvodi jer je azot jelte nosilac prinosa,iz mog ugla neka ostane ova cena djubriva samo nek dignu kukuruz na 35,suncokret 70...
 
MAP 10:40 nabavljen odavno po 70 dinara, NPK 16:16:16 kupljen za vikend po 84 dinara... Bez UREA-e ove godine, van pameti je cena... Nadam se da ce AN da se upristoji do proleca pa da ga bacimo u setvi... Ako ne, nek vuce iz vazduha, sta da mu radim. :D
 
Nazad
Vrh