Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Недељкосавић012 ко ти каже да не можеш да добијеш Кан јефтиније директно у фабрици?На шлепер у Лукавцу кан кошта 36км франко купац а у пољо апотекама је сад 44,био 42 и 43км.Већ пар година нас неколико се скупи и купи камион цео ђубрета и увјек се добије јефтиније него што пољоапотека да рабат.И ти сад хоћеш да кажеш да једно удружење пољопривредника које може да повуче стотине тона робе не може да оде и купи јефтиније вјештак него ти код тог твог у селу?
 
Недељкосавић012 ко ти каже да не можеш да добијеш Кан јефтиније директно у фабрици?На шлепер у Лукавцу кан кошта 36км франко купац а у пољо апотекама је сад 44,био 42 и 43км.Већ пар година нас неколико се скупи и купи камион цео ђубрета и увјек се добије јефтиније него што пољоапотека да рабат.И ти сад хоћеш да кажеш да једно удружење пољопривредника које може да повуче стотине тона робе не може да оде и купи јефтиније вјештак него ти код тог твог у селу?
Sve smo mi to probali, imali udruzenje, placali clanarinu, uzimali djubrivo, seme, prskanje, ali se to raspalo. Jedan nema pare, drugi ima pare, jedan oce zaduzenje, cetvrti nece da mu stigne pre kraja januara. Kad sedimo i pricamo sve moze, kad dodje praksa sve se raspadne
 
Nece Promist ili Mk da saradjuju sa nama 1000, dace nekom lokalnom i on ce zaraditi malo i to je tako. Ovde su cenu digli Najveci a mi na kraju tog lanca nikad nista necemo moci uraditi. Ali to nekima nije jasno, ne volim ovakve rasprave ali me povuce neznanje pojedinih, ako neko misli da moze sta promeniti, samo napred
Kako neće, ja sam nekoliko puta kupovao direktno od Promista?
 
Cene npk u odnosu na sever su mnogo jace.Konkretno 12:52 sam jesenas placao 57 ,pa ti vidi razliku.
 
Djubrivima ide cena na gore, dnevno 0,5 dinara-1 dinar. Jesenas uzeo ureu za 33 dinara a danas je na jednom mestu 42 din, na drugom 45,5 din...
 
Sve smo mi to probali, imali udruzenje, placali clanarinu, uzimali djubrivo, seme, prskanje, ali se to raspalo. Jedan nema pare, drugi ima pare, jedan oce zaduzenje, cetvrti nece da mu stigne pre kraja januara. Kad sedimo i pricamo sve moze, kad dodje praksa sve se raspadne
То је до вас онда а не до пословања фирми,све што је речено може,може се купити директ,може се добити довољан попуст,доста бољи него у пољоапотекама,може се организовати транспорт,а то што сте ви несложни то је друга ствар,зато и не функционише.И кад смо већ код тога,зар сте стварно и очекивали да тако нешто у данашње време,не овде него било где на свету може да функционише по систему сешћемо у ресторан на пумпу неку и договорити се ко шта и колико па ћемо узети.Па наравно да ће пропасти.То једино може да функционише
-удружење
-повољнија набавка репроматеријала и свих средстава,помоћ у организацији,боља полазна тачка у сезони за пољопривредника што значи бенефиција
-следеће иде уговорна обавеза,ако користиш бенефицију мораш да даш гаранцију
-новчана казна за не испуњење гаранције и трајно ишчлањење

И једне године нек само 2 човјека то ураде и остане им 2000е,следеће ће 5.оне тамо 10 и на здравим темљима мора да се развија.
Ако очекујеш да се договорите на реч и примите неке страначаке јајаре,заборави,седи где си,ни за то ниси.
 
Teoretski mozda tako , prakticno nece ici ni tako . Nazalost . Nije timski sport ovo ipak.
Poenta nije da bude timski nego poslovno finansijski,ako hoces timski igraj fudbal u seoskom klubu, ostalo je cist biznis pa ko kako hoce. Uostalom sve evropske zemlje imaju jedno krovno udruzenje za svaku drzavu, Raiffeisen, Agricole itd i svi funkcionisu na tom principu.
 
Nazad
Vrh