Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Drug moj, bacaš 350 kg Ureje po hektaru????

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel ima netko podatak koliko je urea otisla u americi gore npr jer i oni su ozbiljni proizvodjaci hrane, kod nas je konkretno u ovom trenutku otislo 370% gore. Ako, jenkodnamera ajmo reci "samo" 150do200% otoslo gore onda mi nikako nemozemo biti ni blizu konkurentni s njima jer oni se baziraju na nekim prinosima od 4 5 tona po ha zita ako i toliko a da ostvarote takav prinos naravno da i manje bacite nego mi.
Trziste hrane jentrenutno u padu, konkretno zita najvise (ne mislim tu na balkan nego na ostatk svijeta) znaci nisu uopce ukalkulirali cijenu gnojiva kao temelja za rast. Moguce je lako da zito bude i 25 dinara ubuduce na ovin cijenama a takva cijena zita nije nista spektakularna s obzirom na ove sad uloge.
Urea was 16% more expensive compared to last month with an average price of $868/ton. This is also an all-time high in our data. 10-34-0 was 14% more expense looking back to last month with an average price of $755/ton.”

skoro 900 dolara po toni u decembru. Za ostale detalje moram pitati kolegu iz USA.

p.s.
Kolega kaze ovako "Prices are 3-4 X what they were a year ago. Seems like NH3 (anhidrovani amonijak) and Urea are available just very expensive... liquid 32% or 28 % UAN , a little bit more rare to find. Prices are around 895-900 $/t , 0.9-0.95 $ N/lb " ovde misli na cenu čistog N po lb

Nemojte misliti ljudi da je ovo lokalna špekulacija, nešto se globalno dešava.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio dubre za sjetvu ove godine...skupio nekih para pa da se ne izvuku...kupio 1100 kila ureje po 150 marki...1350 kila 3*15 Kutine po 162 marke i danas dotjeran 1000 kila 3*15 italijanski po 124 marke...cijene su za 100 kila...
Jos nekako skupiti za tonu kana i to bi bilo to
 
Drug moj, bacaš 350 kg Ureje po hektaru????

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Mozda na 3 puta prvu prihranu 200kg sigurno, tako je u planu poslednjih godina sam bacao 220kg. An pa 200kg. An..... sada imam ureu pa da je iskoristim. Zasto pitas.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Po mome nije bitno posto je urea ali najesen posto budu nasi proizvodi,ako opale cenu 18-22 din kukuruz a soja 45-50 onda ce biti ebanje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Po mome nije bitno posto je urea ali najesen posto budu nasi proizvodi,ako opale cenu 18-22 din kukuruz a soja 45-50 onda ce biti ebanje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Nece da damo ispod 300€ tonu makar vozili u camac do kostance.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
U bre al ste ga zamudali sa vestakom,ta je cena i kraj,vi sad nesto gledate da prodjete jeftinije,nema rodjo,ove god ne...."Tu si desi i za disi nisi"...aj zdravo.
Što tako kažeš ? Kalkulišemo do kad da čekamo , kolko i dali da kupujemo . Vremena ima još iha . Kažem za kukuruz . Možemo sa azotom za kukuruz da rastwegnemo do juna ako nam se isplati . jeste kocka , al lično neću kupovati azot za kukuruz do početka juna ako ne padne pa šta bude
 
Radoslave mislis 1:4 psenica : urea ili sta drugo

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh