Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Jbg on se vatio za srecu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Јбг некога када оће онда га оће. И после од таквих не можеш живет то толико одскаче по земљи, а само га хтело јер је будала.
 
Bilo je u njemackoj studija koliko je pribos manji ako se ne baci N gnojivo tesko mi jenpovjerovati ali tako su iznjeli psenica rodi izmedju 30 i 40 posto manjenkukuruz oko 40 posto uljana 40 posto e sad treba uzeti u obzir da tamo malo malo pada kisa a kod nas znam kad zasusi ko nije bacio al bas nista dusika tu ne bude ni 20 meteri zita
Ne treba nam nemacka studija... u svakom srlu ima primera
 
Imao sam tri parcele u krugu od 2-2.5 km na jednoj 5t/kj na drugoj 4t/kj a na trecoj 3t/kj a sve isto odradjeno u isti dan

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja nam narucio 2 slepera,An i Urea,bice frka kako se prica,nema ga ni u magacinima ni u fabrikama preko,jebe Putin macane,malo zavrnuo ventil i digao cenu.
 
U La France ,an 700 eura,urea preko 900.Svi smo tu sa cenama manje vise,samo sto njixove subvencije i nase,nebo i zemlja...
 
U La France ,an 700 eura,urea preko 900.Svi smo tu sa cenama manje vise,samo sto njixove subvencije i nase,nebo i zemlja...
Kod nas se gadjaju sa dodatnim milijardama u budzetu za poljoprivredu,nikad vise para i nikad manje za durektna davanja,jer direktno davanje nije povoljno za pranje para kao satro konkursi,preko agencija,itd,bice subvencija po kg djubriva,limburga

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Imam koperanta kojim radim zemlju zadnjih 10-ak godina i ja tu nisam još razbacio grama đubriva, seje se pola soja pola kukuruz i tako menja usev, rodi možda za 10-20% (u odnosu na padavine) manje nego ostalima, soja ima manji pad prinosa nego kukuruz i onda se ja pitam šta radim ili ovo đubrivo što mi razbacujemo ustvari i nema ono što piše na džaku.Ja znam da treba da se poklopi dosta kockica da bi se dobio neki dobar prinos i da ne zavisi samo od količine đubriva ali da li je neko u skorije vreme radio analize đubriva, da nebude samo da bacamo.
Plodored obavezno,soja i kukuruz,kod nas ako bi došao kukuruz na kukuruz rod bi bio više nego prepolovljen,soja na soju može.
Na mojih 14,5 i 2,5 kj u arendu uglavnom sejem pola-pola,zemlja 1 i 2 klase.Pošto radim usluge setve, vršidbe soje i berbe kukuruza znam šta ljudi rade po pitanju đubrenja pošto su to moji stari koperanti i nemaju razloga za laži po tom pitanju i uvek pravim paralelu u razlici kod mene i njih , razlike su oko 10 - 20% (što rekao i sale ratar) i kad se sve sabere i oduzme ništa posebno nit oni imaju nit ja gubim...
Po meni osnovna stvar kvalitetno zimsko oranje,kvalitetna priprema na proleće ,setva i naravno pravovremeno delovanje herbicidima.
A o padavinama u pravo vreme ne treba pričati...

Kada sam ranijih godina gledao njive na kojima su ljudi razbacivali kojekakva đubriva a da se ona ni posle nekoliko meseci nisu razložila u zemljištu pitao sam se radi li neko kontrolu te vrste kod nas ili je to samo mleveni kamen .
 
Poslednja izmena:
Ovde su krenuli pri setvi sa djubrenjem u trake I smanjena je upotreba azota za 30%, a ista usteda bi se mogla postici I spartacima u Kukuruzu I Suncokretu.
 
Evo kako izgleda kukuruz kad nestane djubriva u kosevima sejalice, samo jedan prohod 4 reda su zuti, pa ko misli da moze da bez djubriva neka se upusti u takvu avanturu
bef61fc71b31744fde41a409ea4e74cc.jpg


Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Kolega struktura i kvalitet zemlje kod tebe i mene i tamo nekih drugih nije isti, kod nas se to doziranje u redovima ne koristi zadnjih 20-30g. pošto ima svojih dobrih i loših karakteristika, kod vas to da nekažem mora tako a sve zbog strukture zemljišta tako da nemožeš uopšteno pričati kako je to dobro.Ja ako ostanu ove cene 99% da neću kupovati azotno đubrivo uopšte pre ću uzeti 3x16 (normalno ako cena bude odgovarala) i razbaciti rano uproleć i tu ima nešto azota i posetvospremirati pa nek se biljke snalaze, bar ujesen neću na tim parcelama bacati osnovno ponovo ali sačekaću da zima prođe tojest da vidim koliko će biti uopšte i zimskih padavina i rezerve vlage (kojih nemamo zadnjih 5-6g)pa ću proceniti da li se upuštati u kupovinu skupog azota ili npk.Ovo je neko moje razmišljanje (da nekažem iskustvo i poznavanje našeg zemljišta i klimackih promena) i normalno ne treba niko da me posluša i ovako radi.
Da dodam da radim pomalo analize zemljišta i te priče da se azot brzo spira u dublje slojeve važe gde su zemljišta lakša, peskovita, vodopropusna mada u sušnim godinama to spiranje malo teže ide tako da netreba preterano paničiti, treba uraditi poneku analizu zemlje čisto da se vidi gde šta čega ima, ako ništa drugo bar je jeftinije od đubriva a i malo razgibavanja nije na odmet.
 
Npk 3x15 kutina, oko 40kg po dulumu
Razbacano je bilo oko 20kg uree
Inace kod mene je lose zemljiste, ne ide ukoliko se ne dozira djubrivo kroz sejalicu , kilavo biljke krecu u vegetaciju, vjerujem da u kvalitetnijom zemljistu nije primjetna razlika kao u ovom slucaju

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Nazad
Vrh