Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ma barbula priča unatraske .
Odavno😂
Nisu oni naivni, cim su osetili da skacu cene poljop. proizvoda odmah i prodavci traze tu dobru zaradu.
Zanimljivo je sto znam vecinu u okruzenju da sa imali ureu na stanju i bili su spremni pre mesec dana da je prodaju na 35-36 din.
Cim je krenulo drasticno poskupljenje cekali su a i neki jos cekaju sa prodajom, navodno dok se ne smiri trziste.
Kako neko od nas ceka jos koji dinar gore na kukuruzu, soji ili psenici tako isto i oni.
 
Jos ako ove god cena vestaka ostane a cene nasih proizvoda padnu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
'ce kupimo ovo isto djubrivo na jesen, malo jeftinije (nadam se) i malo vise okamenjeno, za razliku od novca neki dobar cekic i udri
 
'ce kupimo ovo isto djubrivo na jesen, malo jeftinije (nadam se) i malo vise okamenjeno, za razliku od novca neki dobar cekic i udri
Svi cemo po neki cekic i udri, samo neko po dzakovima a neko po glavi.. :LOL: Iskreno se nadam da ce se cene malo stabilizovati i bar malo vratiti dole, ali ako ne bude tako, sto rece Darko, procentualno ce se manje prihranjivati jer nije bas neka racunica baciti pune kolicine po trenutnim cenama.
 
Vudecemo kakve cene hemije ce biti,sve ide gore a ujesen videcemo cene nasih proizvoda,daj boze da se varam

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Folijarno ćemo prihraniti, sa nekim fitofert speedom a oni nek kupuju ureju po 50 dinara. Hvala Bogu ima varijacija, ne mora svugde da ide granulisana urea. Ja lično mislim da neko ovo namerno radi, uzeo veće količine u jesen dok je bilo jeftino,sad ne pušta, veća potražnja od ponude i to je to. Cena ide gore. Sačekaće se mart pa će se videti.
 
Ja pre par godina nisam bacao ureu u prolece po zitu. Drugar koji je bacao u fulu imao je 250kg psenice vise u proseku po kj.
U principu tih 250 kg roda vise, mu nije podmirilo ulozeno.
Sa ovim cenama sigurno necu baciti ni zrna djubriva u zito(i onako nema neke vajde od njega), dobilo je jesenas ful djubrivo predsetveno pa sta mu bog da......
Kukuruz isto tako, zaorano sta je trebalo da se zaore i to je to.....
 
Ja pre par godina nisam bacao ureu u prolece po zitu. Drugar koji je bacao u fulu imao je 250kg psenice vise u proseku po kj.
U principu tih 250 kg roda vise, mu nije podmirilo ulozeno.
Sa ovim cenama sigurno necu baciti ni zrna djubriva u zito(i onako nema neke vajde od njega), dobilo je jesenas ful djubrivo predsetveno pa sta mu bog da......
Kukuruz isto tako, zaorano sta je trebalo da se zaore i to je to.....
Ja koliko se razumem kukuruz možeš zajebati,ali žito teško,ako oćeš rod mora mu se sve dati.
 
I ja sam danas cuo da kao sredinom februara se ocekuje neki veliki uvoz azota pa ce cena polako na dole.
 
Dragane na koju crnu se očekuje da bude an i urea.
Skupljam pare :haha: i nisam nestrpljiv, ali bi da znam kada i na koju cenu da reagujem.
 
Nazad
Vrh