Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ja sam uzeo ureju granulisanu(rusku) po 38din, An 28.5 a KAN 27.5din.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Znaci ovo je vrh monopola, peglaju svoje gubitke preko uree. Samo ovo treba da je nauk svima zasto treba da se slozimo bili mali ili veliki. Kontam par hilhada tona ovde na forumu ljudi bi skupili da uzmu direktno iz fabrika a ne preko uvoznika.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Znaci ovo je vrh monopola, peglaju svoje gubitke preko uree. Samo ovo treba da je nauk svima zasto treba da se slozimo bili mali ili veliki. Kontam par hilhada tona ovde na forumu ljudi bi skupili da uzmu direktno iz fabrika a ne preko uvoznika.

Sent from my S60 using Tapatalk
A kojih to fabrika, sta mi to proizvodimo od vest. djubriva
 
Niko nije rekao da fabrika mora da je u srbiji.

Sent from my S60 using Tapatalk
Nazalost to nije realnost, uvesti par hiljada tona djubriva, kvote za uvoz su mnogo vece. Cena ureje je bila ispod 34 din, pocetkom decembra, to je bilo bas povoljno, uzeo sam 12t po toj ceni, svako je mogao, nije bilo realno da bude jeftinije. Prodaja vest. djubriva je cist monopol i taj monopol ne moze da razbije niko zivi, makar se nas 1000 ujedinili, ni meni mnoge stvari nisu bile jasne dok nisam poceo da prevozim, za mene i za druge i vestak i poljo proizvode, ima tu mnogo krupnih igraca, jednostavno im ne mozes nista. Sa zaljenjem ,to je moje vidjenje
 
Evo na primer Zorka Sabac a i ovi lokalni prodavci ga ne dovoze iz inostranstva a ugrade se neki dinar

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam znao da si toliko bistar, Bojan breza Petrovic,Mali trg dovoze slepere direkt iz Rusije,nijedna urea se ne proizvodi kod nas ali se pakuje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nisam znao da si toliko bistar, Bojan breza Petrovic,Mali trg dovoze slepere direkt iz Rusije,nijedna urea se ne proizvodi kod nas ali se pakuje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Vestak (urea) sleperima ide minimalno, jer je to skup prevoz. Ide barzama i pakuje se u lukama nasim. Madjarska djubriva, Kutina i Azomures idu kamionom jer je blizu.

Inace sve je monopol. Pa iscitajte malo McMillan i Cargill sta rade po svetu a ne nasi skrojevici.
 
Za poskupljenje vestaka se znalo jos pre mesec dana, samo nisam znao da ce ovoliko. Svako ko je imao pare da ulozi malo unapred trebao je kupovati. U novembru se mogla uzeti urea po 33 rsd/kg.
 
Vestak (urea) sleperima ide minimalno, jer je to skup prevoz. Ide barzama i pakuje se u lukama nasim. Madjarska djubriva, Kutina i Azomures idu kamionom jer je blizu.

Inace sve je monopol. Pa iscitajte malo McMillan i Cargill sta rade po svetu a ne nasi skrojevici.
Ma znam ja to nego sam bio malo cinican ovo sam nabrojao nase lokalne poljo apoteke koje prodaju djubre a hteo sam da kazem da i oni kupuju ovde na veliko pa imaju zaradu sigurno ga ne teraju sleperima iz Rusije i svako ko bi uzeo sleper djubreta za kes bi dobio istu cenu kao i preprodavci

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam znao da si toliko bistar, Bojan breza Petrovic,Mali trg dovoze slepere direkt iz Rusije,nijedna urea se ne proizvodi kod nas ali se pakuje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Braco, ja znam ko sam ja a ti znas ko si ti. Ako ti mislis da mozes da dobijes cenu kao i oni, sta te sprecava i sto to nisi uradio do sada, pa nam izneo kako to funkcionise i gde se to uplacuje po nizoj ceni, da znamo i mi
 
Nece Promist ili Mk da saradjuju sa nama 1000, dace nekom lokalnom i on ce zaraditi malo i to je tako. Ovde su cenu digli Najveci a mi na kraju tog lanca nikad nista necemo moci uraditi. Ali to nekima nije jasno, ne volim ovakve rasprave ali me povuce neznanje pojedinih, ako neko misli da moze sta promeniti, samo napred
 
Nije ovo nikakva rasprava nego si ti mnogo tezak covek i sve shvatas mnogo licno i pretvoris ga u raspravu.Ja sam sitna riba i ne treba mi nesto mnogo djubreta a da kupujem sleper sigurno ne bih otisao kod Prvceta

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Cim je skocila cena zitarica ocigledno je bilo da ce dici cene i repromaterijala
Zanimljivo je to da je skocila cena robe tj. djubriva koja je na lageru jos od jesenas,
nije krenula cestito neka ni potraznja dok nisu digli cenu dinar-dva gore, e tada je krenula zesca potraznja a i cena
Naravno takvo je trziste, sad kako ce se odvijati sve to do proleca videcemo
 
Nije ovo nikakva rasprava nego si ti mnogo tezak covek i sve shvatas mnogo licno i pretvoris ga u raspravu.Ja sam sitna riba i ne treba mi nesto mnogo djubreta a da kupujem sleper sigurno ne bih otisao kod Prvceta

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
E pa vidis tu je razlika izmedju tebe i mene, ja bi uvek otisao kod naseg coveka iz sela, taj isti Petrovic mi je prodao ureu na 33.4 . Neka sam ja mnogo tezak a ti mnogo ''dobar'' covek, jednostavno se trudim da odrzim kontakte sa ljudima iz sela koji vrede i time pomazem da lokalna zajednica bude sto jaca, kod mene zavisti nema. Nema tu niceg licnog, ja uopste ne komentarisem kako se vozi bager, kako je teska treca smena, ali ovakve stvari vezane za skok cene moram da prokomentarisem jer nerazumes a mislis da razumes, i time siris dezinformacije, da nesto moze a ne moze
 
Nazad
Vrh