Cene uslužnog orezivanja voća

adamov zoran

Član
Učlanjen(a)
20 Feb 2008
Poruka
821
Lokacija
Zrenjanin (Botoš)
Koliko kosta orezivanje oblacinske visnje zasadjena jesenas. Pitam zvao coveka i posle rezidbe 360kom trazi 14000din mislim da je to bezobrazno skupo radio dva sata.
 
Hahahahahahaha, 1000 din! Dnevnica kod nas je 3000 dinara a u starom vocnjaku oreze oko 250-300 stabala.
 
koliko kosta orezivanje oblacinske visnje zasadjena jesenas. pitam zvao coveka i posle rezidbe 360kom trazi 14000din mislim da je to bezobrazno skupo radio dva sata
Gde si ga samo našao,ja sam platio davno školu doduše ne za neki veliki iznos ali sam tako ostavio majstoru da mi uradi neku sitnicu a kada sam otišao po robu odrao me ko jarca. Drugi put vodi rezača na voćnjak da pogleda pa neka kaže cenu onda odluči šta ti je činiti.
Kod nas "rezači" uzimaju 3000 din za dan od 8-15 h. Mada ih ne unajmljujem jer nemaju pojima:haha:
 
Poslednja izmena:
Gde si ga samo našao,ja sam platio davno školu doduše ne za neki veliki iznos ali sam tako ostavio majstoru da mi uradi neku sitnicu a kada sam otišao po robu odrao me ko jarca. Drugi put vodi rezača na voćnjak da pogleda pa neka kaže cenu onda odluči šta ti je činiti.
Kod nas "rezači" uzimaju 300 za dan od 8-15 h. Mada ih ne unajmljujem jer nemaju pojima:haha:


300 din na dan pa ti si gori od robovlasnika.
 
Nije skupo kad urade dobro. Ako iseku lose skupo je sve. Opekli smo se 2004 u prolece sa "rezacima" jer smo gledali cenu. Nista od debljih grana nisu isekli, velike makaze nosili na ramenu samo da ih imaju, a malim strickali i prekracivali samo rodne grane.
Clan Fruitboy i ja smo rezali malo ove godine i zakljucili da moji postojeci rezaci su odlicni i da ih zadrzavamo i sledecih godina.
 
Lako tebi kada imaš dobrog učitelja,mene su isfajtali i u formiranju tako da sam rešio makar da traje dva meseca ima sam da radim a pare koje uštedim na tome platiću nešto drugo da se štedim:osmeh:,mada sama rezidba mi je privlačan posao i ne pada mi teško kao npr kopanje ili slično.
Pričao sam sa ljudima iz bele crkve tamo izađe oko 250-300 eura po ha bar tako kažu pa da li pogodiš na dnevnicu ili đuture toliko rezači uzmu.
 
Mene kosta mnooogo vise od toga, ali ima sve svoje prednosti i mane. A Fruitboy je odlican mladi strucnjak za voce!
 
jel zna neko kakvog dobrog strucnjaka za orezivanje jabuke. ako ko kog zna nek mi posalje broj. puno hvala
 
Rezidba je jedna od najbitnijih mera u vocnjaku. Pokojni Franc Kotar je imao izreku da

mnogi rezaci kada izadju iz voćnjaka treba da plate gazdi za štetu koju su napravili.

Mora se znati šta se radi i sa svakim stablom "porazgovarati" pre nego se oreže. A brzo i dobro
uglavnom ne postoji. Naravno brzina zavisi i od rezača i od stanja voćnjaka i od toga šta se hoće.
Rezač mora i da zna posao ali i da razmišlja sve vreme dok orezuje. Problem je uglavnom što
vlasnici znaju jako loše rezidbu i rezači posao odrade tako da što više zarade i što manje se namuče.
Vlasnik obično bude takodje, u početku, zadovoljan jer to nije previše platio. Posle par godina ovakve rezidbe
se ima uglavnom zapušten voćnjak koji je jako teško vratiti u solidno stanje.

Pohvalite dobre rezače kojima ste zadovoljni, ostavite njihova imena i kontakte da svi imaju koristi
od toga
 
Evo jednog komentara od strane rezača...
Lično nikad ne određujem cenu na osnovu razgovora već isključivo nakon pregleda zasada a pre početka posla. Meni je u interesu da stvorim "klijente" sa kojima ću sarađivati više godina i koji će biti zadovoljni kako cenom tako i urađenim poslom.
 
Nazad
Vrh