Cena tovljenika na tržištu

Hehe znao sam . Povecavas cenu ali neka . Juce na dnevniku bilo da tovljenici kostaju 250 din . Ja kupujem i iskreno ne bih voleo da platim 3e ali coveka nisam pitao za cenu . Koliko kaze toliko ce da dobije . Ali iz nekih prica mnogi su mi rekli pre nekog vremena da su sa 300 din. prezadovoljni . Jel mislite da je to dobra cena ?
Ništa ja ne povećavam. Samo pišem šta sam čuo direktno od čoveka koji je prodao. Jedan je dobio kaparu na 330 din a ovaj drugi je prodao po 3 evra. Danas sam čuo isto od jednog da je prodao 5 komada jednom mesaru koji radi privatno kod kuće po 300 dinara. Tako da ispod 300 nisu nigde... A i pitao sam za cenu jer i ovi što su rezervisani nije dogovorena cena nego koja bude pa zato pitam...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Imamo 80 kom od 150 do 180 kg zbog nekog filozofiranja da ce da se prodaju za svinjokolj po mnogo vecoj ceni na komad nisu otisli po 265 din pre mesec dana. Trenutno na 260 din hoce da donesu kaparu i da im ostavimo svinje jos 10 dana, sve preko toga kad tražis kazu i ju skupo. Javljaju se i kupci na veliko treba im ekstra teska svinja placaju kes na ruke ali 245 do 250 din sa papirima ili brez papira kako ko, ima par krmaca u selu nude se na 250 din jer su po to na internetu ali se prodale po 200 220 din.
Inace koliko sam cuo cena za iducu nedelju ostaje ista 240 plus pdv za svinje u klasi
 
Продао једног од 260 кг по 270 дин, треба да иде следећег викенда.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Cena se ljulja 240 -250 pokusavaju je oboriti al se neda u prevodu nema svinja.
Videcemi pred kraj nedelje sat ce biti za sledecu nedelju.
 
Par drugara koji rade i žive od plate a do sada su kupovali svake godine svinjče, ove godi ne kažu preskaču. Kažu kupovaće meso po potrebi u radnji pa makar na gram. Pre mesec dana se pričalo kako svinja u selu nema ni za lek, sada se tu i tamo neko svinjče nađe ali sada nema kupaca po ceni od 350din.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa ako im nije skupo meso u mesnici, neka kupuju :D Na proleće su im bili skupi prasici, i hrana, tako da nisu tovili, sada im je skupa utovljena svinja.
Mada, mislim da je salama mnogo kvalitetnija od domaćih proizvoda poput kulena i kobasica, možda zbog toga su se odlučili za mesnicu :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
pisao sam u drugoj temi da ovo ne ide uopste ka dobrom pa su se smejali kada sam rekao da neces imati kupca za svinje
evo licni primer duze vreme tovim po 2 3 4 komada,komsijama,tetki itd....ove godine samo tetka ostala i pre 2 nedelje kaze ona vise od 280din ne moze dati i da prodam drugom ako nadjem kupca...svinja oko 250kg*280din 70hiljada a penzija jedva 25hilj....normalno da ce ici u mesaru ljudi i kupovati po malo,ozbiljna cifra se mora izdvojiti za svinjokolj,butan,paprika,creva i jos mesar(kod nas cena od 40do50din po kili)
 
Možda bi za te što drže po manje svinja za zimu najbolje ispalo prodavati sušeno meso od kuće, više posla ali više i zarade i onda može na manje da se prodaje pa da priušte i finansijski slabiji kupci po koju kilu lepog mesa
 
Ljudi.Kada mnogi paori odustaju od tova svinja,sve je jasno.Niko tu nema računice.Ni onaj što tovi,ni onaj što kupuje tovljenika,ni onaj što kupuje meso_Osta će nam meso iz uvoza kao opcija.Kojeg kvaliteta-to je veliko znak pitanja.Svi smo zbog toga ugroženi ali mnogi još ne vide jer se živi od nekih zaliha ali neće to još dugo potrajati.I što je najgore-nije u pitanju samo svinjsko meso,nego sva prehrana.To je za sada,najbitnije.A i sve ostalo je otišlo gore a zarade i plate stoje.Velika kriza nas očekuje ali izgleda da toga još nismo svesni.Šta možemo uraditi-ništa.Zajahali su nas i ne misle sjahati.
 
Lep komentar Luleta . Ali covece sto si toliko tovio . Imas monstrume za prodaju . Pa taj jedan ti je pojeo tonu kukuruza i bar 200 kg koncentrata . Kome ces sada uvaliti toliku svinju ?
Moze ova situacija da bude i dobra . Verovatno ce se mnogi vratiti u tov za sebe sledece godine a koji su odustali poslednjih godina . Ali tu dolazi do pitanja gde ce se naci prasici ?
 
Не "не може" него неће. Има јефтино да се купи не вреди товити. Већ смо то апсолвирали.
Следеће године остављам прасад јун/јул прашење 3-4 комада чисто да одхране једног мог товљеника. А можда ни толико ако се не уклопим са храном. И чим пребаце 100 кг продаја.
Како ког назадујемо само тако.
 
Nazad
Vrh