Cena pšenice rod 2021

Darko Dren

Član
Učlanjen(a)
3 Maj 2011
Poruka
4.199
Lokacija
Lazarevac, selo Dren
S obzirom na ovaj trend rasta cena žitarica, kakva li nas cena očekuje u julu ove godine? Prethodnih nekoliko godina vrtimo se oko 17-18 dinara u žetvi, da li će nas nešto bolje sačekati ovog leta... Volim da radim pšenicu, ali postala je najzahtevnija kultura, sa najvećim ulaganjima.
 
Ja sam je prodao mesec dana posle zetve na 19 din.sad vidim da sam pogresio cena otisla bas gore,pa to samo bog zna kakva ce biti cena na leto ove godine..vidim pricaju nesto da psenice nema mnogo posejane jesenas bas na agro tv pricali prekljuce

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Sad sam pročitao da je Rusija (Putin) uveo novi porez na izvoz žitarica od 01.03.2021. Žito i ječam povećano sa 30 na 50 $/t a za kukuruz i uljarice sa 10 na 25 $/t. Dakle sve će uskoro da ima povećanje cena. Ništa me ne košta da sačekam ovaj februar da prođe.
 
Sad sam pročitao da je Rusija (Putin) uveo novi porez na izvoz žitarica od 01.03.2021. Žito i ječam povećano sa 30 na 50 $/t a za kukuruz i uljarice sa 10 na 25 $/t. Dakle sve će uskoro da ima povećanje cena. Ništa me ne košta da sačekam ovaj februar da prođe.
Za rusku pšenicu:
"Од 15. до 28. фебруара пшеница (1000 кг) биће подложна царини od 25 евра.
Од 1. марта до 30. јуна уводе се повећане царине на пшеницу у износу од 50 евра.
У овом случају говоримо о испорукама у оквиру царинске квоте од 17,5 милиона тона.
Извоз жита у количинама које прелазе 17,5 mt подлеже царини од 50% царинске вредности производа, али не мање од 100 евра по 1000 кг."

Ne znam gde su u odnosu na kvotu i ko će kupovati od njih kad dodaju 25 ili 50, a da ne pominjem 100 evra po toni.
Ali to će se verovatno odraziti na svetsku berzu. Čak sam pročitao da se ovih prvih 25 e već donekle odrazilo.
A za našu berzu???
Ko ima i može treba da sačeka kraj februara.
 
Te cene kod nas tesko da budu u toku zetve,uvek spuste na minimum da poberu od onih sto imaju malo i nemaju gde da skladiste

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh