Cena ćuraka i ćurećeg mesa

- vise se isplate zenske curke, nego muske - iako svi hrle ka curanima :)
- curke, a i curane, se ne isplati toviti preko 17kg. Sve preko toga, mnogo hrane trose za taj jedan kilogram.

Zanima me misljenje nekih iskusnijih curandzija sa foruma, koliko su ove price tacne?

1. Шта значи "више се исплате"? Конверзија (однос поједене хране и прираста) би требало да је боља код мушких, тако да са те стране испада да није баш исплативије. Опет, мушки праве више проблема, туку се, повређују, руше, ломе... А и има људи који више воле да купе женске, јер је месо мекше, мање жилаво. Ту спадам и ја, само што наравно не купујем :osmeh:

2. Све то можда више зависи од старости, а не толико од тежине. Постоје одгајивачи којима товни ћурани са 4 месеца набију тих 17кг, а то није време за клање. То што си описао се дешава после 6. месеца. Зато нису ни предвиђени за дужи тов. Што се женки тиче, даље од 17 не би ни ишле, па да их филујеш пиштољем за кобасице :osmeh:

Да резимирам: Питај своје тржиште шта воли, веће, мање, мушке, женске... Ја нпр. најбоље продајем 9-10кг сређене

Ајд' :ppozdrav:

п.с. А можда је ово за ону "другу" тему, а не за цене
 
Pozdrav, da li neko moze da mi kaze kako se krecu cene curetine. Hteo bih prodati dve, pa me interesuje njihova cena. Unapred hvala!
 
Ja prodajem po 550 din. inace cene za koje sam cuo da ljudi prodaju idu od 500-650 din. a jedna zena koju znam kaze da neca da da ispod 700 din.
 
Pa meni su uglavnom musterije koje uzimaju svake godine, tako da je i cena ista, a i druga stvar, nemaju ljudi para svi uzimaju na "lastis" retko ko plati odmah. Jebi ga, borba.:ppozdrav:
 
Cuvajmo ljudi svoje musterije.Ako su platise naravno.Nije problem i sacekati,ako imamo poverenja u musteriju.Doslo ludo vreme opste besparice i ne zaposlenosti.Ljudi prosto gladni i zeljni mesa.Vidim po sebi.Stare musterije,a prosto im neprijatno,ali nemajuuu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Појавиле се ћурке на пијаци и по 450. На огласима сам видео и по 400. Разумем ако имају своју храну и ако их имају много, па праве разлику на количини. Али ако раде као већина нас, 10-20 комада, онда је то слаба зарада. Додуше, сад су мало пале цене и компоненти за исхрану, поговото кукуруза, али оне су храњене преко лета, кад је био кукуруз 24 и више, а соја 80 и више

Шта рећи
Na prodaju uredjene bele tovne curke kilaze od 10-20 kg

Cena 380 din po kilogramu

069........ Radenko
 
Poslednja izmena:
Појавиле се ћурке на пијаци и по 450. На огласима сам видео и по 400. Разумем ако имају своју храну и ако их имају много, па праве разлику на количини. Али ако раде као већина нас, 10-20 комада, онда је то слаба зарада. Додуше, сад су мало пале цене и компоненти за исхрану, поговото кукуруза, али оне су храњене преко лета, кад је био кукуруз 24 и више, а соја 80 и више

Шта рећи

Ma taj sad rasprodaje po daj-sta -das, garant su mu ostale. Evo juce u "dobroj zemlji"
pricala zena koja sa porodicom cini mi se izbacuje dva turnusa u toku godine, e sad nisam razumeo dal' po 100 komada ili ukupno za godinu 100 kom. I ona kaze da je tesko vreme da ljudi nije da ne znaju koliko je curetina zdrava, nego jednostavno nemaju para iako prodaju po najmanjoj ceni po kojoj se isplati, a to je 450 din/kg.
 
Danas zvao ink. stanicu i kazu da prvi curici izlaze 09.04. Cena u prodaji jednodnevnih curica 280,0 din.
 
Ja po 500din kg prodajem i zadovoljan sam a tako i musterije,jos uvek svi plate odmah po isporuci.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima stigla sezona klanja a cene niko ne pominje
 
Poslednja izmena od urednika:
U subotu sredio 14 komada,8 ucelo prodato oma placemo a 7 komada raspaceno belo meso i bataci sa karabatakima zajedno suseno po 800 din kg :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh