Broj brzina na traktoru ( dogovor oko termina koji će se koristit i)

DusanA

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
3.344
Spori hod ima 1 i 2 brzinu, ja sam vozio spori hod 2 i veliki menjac 2 ili 3 , kada ide 2 i 2 brzina to je oko 7km, a kada ide 2 i 3 onda ide oko 10km/h na 1900-2000 obrtaja, Lalo jel tako ok ?

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947
::namigivanje::U bre ljudi, pa vi jos niste ni menjac savladali a orete. Mora sliku da vam stavim i slikovito docaram, al sutra po danu.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.611
Nije menjač problem ,mene su naučili da imaš reduktor spori i brzi pa 1 i 2 onda 4 brzine. Ti drugačije nazivaš brzine i to je razlika zbog koje se nismo razumeli.

---------- Poruka napisana u 21:10 ---------- Prethodna poruka je at 21:08 ----------

kakve spore brze redukovane imas 4 i 4 i to je to
Rus svako se služi terminologijom koja mu odgovara. ja nisam nigde video pa pišu 4 brzine osim na velikom menjač. Pa odakle ti onad prve 4?

R

rus 82

Guest
to spore 1i2 i brze 1i2 lala vam objasnjava da su 1,i2 i 3 i4 zato svi kazu 4 i 4

danger

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
5.255
Nije menjač problem ,mene su naučili da imaš reduktor spori i brzi pa 1 i 2 onda 4 brzine. Ti drugačije nazivaš brzine i to je razlika zbog koje se nismo razumeli.
onda su te pogresno naucili,imas lepo tabelu na staklu i stvarno neznam sta tu nije jasno,kao sto je gosn lala rekao 4 ranga po 4 brzine,nema tu redukovane slomljene presecene i skracene,i sad kad vam neko hoce pojasniti ispada da proizvodi organski otpad,lalo.....tako ti mlijeka u prahu okaci tabelu brzina

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.611
Nema tu nista redukovano, ima samo 4 opsega sa po 4 brzine. Al ajd, probacu, brzo 1. stepen i 4. brzina; i sporo 2. stepen i treca brzina.
malo dok uhvatim tu terminologiju:osmeh:
Sad je jasno probaću po javim sutra rezultate.

---------- Poruka napisana u 21:20 ---------- Prethodna poruka je at 20:53 ----------

Na tabli na staklu isto piše ko na menjaču,sad je jasno šta podrazumevate po 4 i 4.
Ako niste u toku za organski otpad je bio za komentar a ne za objašnjenje brzina.:ppozdrav:

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.647
Potrošnja goriva prilikom oranja - iskustva sa YTO traktorima

Ovo je gore naslov teme gde se počeli da pišete o raspodeli brzina na traktoru i oko termina koje ćete koristiti. Samo je to sve se udaljilo od tematike i psotalo offtopic, tako da sam odvojio i napravio novu temu, jer je stvar zanimljiva globalno, za sve vrste traktora, tako da na temu brzina u traktoru možete nastaviti da pišete u ovoj temi.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.611
Ako niste u toku Organski otpad je bio za komentar a ne za objašnjenje brzina!
Da se bar potrudio da objasni sigurno bi mu se i zahvalili.
Što se tiče tabele na staklu isto je ko i na menjaču ,nigde ne piše 4 i 4. To je bio samo nesporazum koji smo sad razjasnili.

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947
Ja ne znam koliko da se vise trudim, molio bih moderatore da prebace moj post sa slikom iz prethodne teme pa ce se razjasniti.

Vrh