Brnjica protiv medjusobnog sisanja !

Nicyolas

Član
Učlanjen(a)
10 Jan 2010
Poruka
651
Lokacija
Pozarevac
Imam kravu koja je mnogo bezobrazna stalno sisa kod drugih krava ! Sta da radim ne bih da joj stavljam onu brnjicu za bodljama !
 
Odg: Krava sisa kod drugih krava !

krava ili junica?
kako je vezana?
nije mi jasno kako moze da dohvati drugoj kravi sise?
 
Odg: Krava sisa kod drugih krava !

normalno je vezana ima mnog dugacak vrat to je Holstein mnogo gadna krava ima da te izgrize samo da joj prodjes !
 
Odg: Krava sisa kod drugih krava !

vezi ti to za rogove da moze njuskom pojilicu da dohvati i nema glava da te boli - moje su tako povezane :cao:
 
Danas sam bio na farmi koja drzi krave u slobodnom ispustu,i imaju par grla koje se same doje ili doje druge krave.Takve krave imaju brnjice,ali i pored toga par njih sisa.KAzu da takva krava posisa izmedju 60 i 100l mleka dnevno.takva grla prodaju po ceni od 1400e,visoko steone.Interesuje me da li je jos neko imao slicnih slucajeva,i da li takva grla kada se vezu mogu da "zaborave" na sisanje?
 
Danas sam bio na farmi koja drzi krave u slobodnom ispustu,i imaju par grla koje se same doje ili doje druge krave.Takve krave imaju brnjice,ali i pored toga par njih sisa.KAzu da takva krava posisa izmedju 60 i 100l mleka dnevno.takva grla prodaju po ceni od 1400e,visoko steone.Interesuje me da li je jos neko imao slicnih slucajeva,i da li takva grla kada se vezu mogu da "zaborave" na sisanje?
za te pare kupi ko svet kravu ili junicu
 
Ovo su jako mlecna i kvalitetna grla.Lokalni "biznismeni" su pre par godina otvorili mlekaru i tu farmu.Grla su stizala direktno iz Nemacke,tako da su stvarno extra i da im nije te mane vrede mnogo vise.E sad,to je u nekoj varijanti dobro,da ostavis zensku telad za sebe,ali me interesuje da li se neko sretao sa takvim slucajevima,i da li su se krave smirivale kad se vezu?
 
Ja imam jednu koja je kao junica htela da sisa druge krave, pa smo je jedno celo leto drzali u stali, tj nije isla na ispasu sa ostalim kravama. Prebacili smo je u drugu stalu sa drugom grupom krava posto je samo jednu sisala. Sada i ona ide na pasu normalno bez ikakvih problema
 
stavi joj ježa pa nece vise ako i bude probala dobit ce po gubici od te krave.
 
GDe mogu naci te brnjice jer mi se neke krave ponekad sisaju onrenusi i druga je dohvari i kod teladi isto !!! Da li smeta kada piju vodu iz pojilice da se ne zakaci ?
 
Poslednja izmena od urednika:
to bi morala imati svaka poljoprivredna trgovina barem je tako kod nas, i nemas brige nece se zakaciti jer se on slobodno okrece prema gore (na nos krave) a prilikom sisanja to nemoze napraviti. inace to kod mene zovu jež , vjerojatno zato jer su nekad to radili o ježa, kojeg su ogoulili i stavili kravi na nos. ako pronadjem sliku na kompu stavit cu, kod buraza to ima skoro trecina krava.
 
Ja sam to kupovao mislim da se firma zove sistem lajn iz subotice a salju brzom postom bile su plasticne i aluminijumske.
 
ja sam kupio u palanci na vasaru gumil junior 150rsd http://www.portal-srbija.com/prehra...a-masine-prehrambena-industrija/gumil-komerc/
5496a0.jpg
 
Nazad
Vrh