Blitva

Milanche

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
9 Jul 2009
Poruka
921
Lokacija
Kraljevo -Goricani
Malo sam nasao informacija o ovom povrcu .Imam obecan plasman za ovaj proizvod, ali zato nemam sa njim nikakva iskustva. Sadio bih ga na otvorenom, pa bi mi zato svaka pomoc dobro dosla,koje seme sorta kad najranije moze na otvorenom, na sta obratiti paznju .zastita i tako to .Hvala unapred :cao:
 
ja znam daje to moja baba sadila običnu onu iz poljo apoteke hobi kesice , i nema tu nikakve zaštite barem koliko sam ja primetio , blitva tije slična biljka kao spanać , što se tiče nege .
Post je spojen: [time]1264881551[/time]
_________________________________________________
j6oemd.jpg
 
pa sad ako hoces napolju dobra tije "verica" od clausa a oko hoces pod foliju onda danska srebrno lisnasta.I samo da znas ako hoces da dajes blitvu u maxi i tempo preko njihovih dilera onda bolje nemoj ni pokusavati NEPLACAJU toliko za sad ako te interesuje jos nesto pitaj :cao:
 
Ma blitva je mnogo zahvalnija od spanaća mozeš da je bereš cele sezone i kad jednom zatvori red nesmeta joj ni korov. Ja skupljam seme već nekoliko godina tako da nepamtim koja je sorta ali su listovi ogromni do 40 cm. Zna da je napadne buvač i pomaže čaj od belog luka ili sadnja kupusa koji ce da ih privuče, prskanje otrovima i herbicidima lisnatog povrća koje beres celu sezonu ne dolazi u obzir.
 
Pozdrav ljudi.

Primetio sam na listovima blitve neke braon pege (tackaste) o cemu se radi?

I jos jedno pitanje. Koliko listova ide u vezicu blitve 6-7?
 
komsija je napisao(la):
Pozdrav ljudi.

Primetio sam na listovima blitve neke braon pege (tackaste) o cemu se radi?

I jos jedno pitanje. Koliko listova ide u vezicu blitve 6-7?
cerkospora ili bolest secerne repe u pitanju je pomaze bravo ili dakoflo ali nisu registrovami za lisnato povrce :cao:
 
Nazad
Vrh