Betoniranje poljoprivrednih dvorišta

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
761
Lokacija
zrenjanin
E ovako posta sam skupi nesto para zeleo bih da izbetoniram rampu ispred kuce pa me interesuje ako je neko radio kolika debljina betona da bude i koja amatura i naravno mislim da tuda prolaze prikolice i traktori...
 
Mislim da je 20cm betona dovoljno, najjeftinije ti je da staviš dve mreže 4x4 u gornju i donju zonu.
 
Jel može neko ko je radio da nam da neke kalkulacije i savete? Da li mesalicama ili iz mixera? Koja je razlika u ceni? Ja sam dobio ponudu za ferobeton usluga 10e po m2, beton iz mixera od 10500 din do 12000 po m3 za c 20/25. Kontam da je oko 8000m3 da praviš sam, mesalicama. Sa tim da ovi sto rade ferobeton traže da beton bude iz mixera.
 
Bolji ti je mikser gotov beton, dok uzmes separaciju cement itd skoro pa isto, a nema sanse da ti svaku mesalicu isto zamesaju svega sam se nagledao proslo je kroz moje dvoriste majstora da te bog sacuva
 
Slazem se za miksericu. Postoji li način da se proveri kvalitet betona iz mixerice? Ne mislim sa izmišljam toplu vodu, samo me zanima kako stvari funkcionišu. Malo mi je neverovatno da sve ide na poverenje…
 
Nazad
Vrh