Basak

Paracinac sta kazu iz Agromarketa,jel ima deo na stanju,koliko bi trebao da ga cekas ako ga trenutno nemaju ?
sve sam porucio kod njih,na par mesta je pitao bio jedni mu rekli isporula Maj,Jun mesec... na kraju smo porucili isporuka nedelju do dve da cekam i to je to...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
stradao je zupcanik za drugi rang brzina i jedan sto ide prema menjacu,naravno ovaj dobio lufta i uleteo u onaj drugi skrsio i njega... slika od drugog sto ide prema menjacu


Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Dva zupčanika,par ležaja,ulje,filter 2000e.
Kao da je pravi traktor 😃.
Salu na stranu nije to ni malo jeftino,šta bi bilo da je ozbiljniji lom bio u pitanju.
 
Dva zupčanika,par ležaja,ulje,filter 2000e.
Kao da je pravi traktor .
Salu na stranu nije to ni malo jeftino,šta bi bilo da je ozbiljniji lom bio u pitanju.
pa jbg kosta,rekli mi za ubrzani transport da platim jos 100-200e..
zato ce sledeci traktor da bude sestak samo i nikako turcin

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
А има ли, тих делова у турској? Код мене има доста возача који возе за турску.
 
pa ima naravno,vec sam ja sve porucio tako da cekam sada kad ce stici pa da ga sklapam

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
@deks , mogu sigurno. Provereno je. Verovatno se postepeno pojavio zvuk lošeg ležaja ali uvo se navikne pa traktorista nije primetio. Da je nekom srećom razbucan menjač ranije (da si imao informaciju da se ovo dešava) do ovoga ne bi došlo... Zupčanik je sigurno dovoljno jak ali kada strano telo uđe između zuba nema Boga da će izdržati. Isto ovo se dešava rakovici. Slaba tačka je ležaj gornje osovine i viljuška prve i rikverca kod starijih rakovica. A ne voli ni da dugo stoji u mestu, da joj radi motor a da je menjač u neutralu. Ne vrte se zupčanici i ne podmazuje se. Bolje je kada joj reduktor u neutralu onda se podmazuje menjač.
ja kad sam poslao majstoru snimak kako se cuje on mi odmah rekao zupcanik za drugi rang brzina,reko u oranju krenuo da se cuje... kaze on meni to je mana na 1000 sati hoce to da ode,losi lezajevi garant... ja sam mogao da ga vozim u transportnim brzina 3 rang ne cuje se nista radi on normalno ali ja nisam hteo vec sam ga rasklopio da vidm sta mu je.. prvo smo gde dekla ispistili ulje i na srafu gde magnet odmah bio deo zupcanika to jest vrhovi... kad smo skinuli poklopac odmah se videlo sta je

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh