Analiza zemljišta

Na ovom forumu https://www.svetbiljaka.com/Forums/.../postorder=asc/start=0/finish_rel=-10000.html
u postu 73 je drugačija receptura.
Za smanjenje pH s 8,5 na 6,5 dodajte sumpor:
20 kg sumpora na 100 m2 pjeskovitog tla;
35 kg sumpora na 100 m2 ilovačnog tla;
30 kg sumpora na 100 m2 glinenog tla.
-----------------------------------------
još jedan sajt
 
Poslednja izmena:
Danas mi je stigla preporuka djubrenja za pšenicu i uljanu repicu:
04f7c14a542f0aa5c5a5153a50503780.jpg
 
Preporuka za neku kvalitetnu analizu zemljista i preporuku djubrenja. Posto moja mrtva opstina to ne radi. Jer mi je gazdinstvo na jednoj opstini a zemlja na drugoj opštini.
 
Preporuka za neku kvalitetnu analizu zemljista i preporuku djubrenja. Posto moja mrtva opstina to ne radi. Jer mi je gazdinstvo na jednoj opstini a zemlja na drugoj opštini.
Najbolje bi bilo da se obratiš poljoprivrednoj stručnoj službi koja je nadležna za tvoj kraj pa da te oni upute i u saradnji sa njima da odradiš šta želiš.
 
Jel radi neko usluzno analizu sa uzimanjem uzorka?
Znam da su iz Timaca nudili ako se uzme neka kolicina djubriva kod njih?
 
Kada je preporuka da se uradi N-min analiza za pšenicu i ječam? Mislim da će se isplatiti da se uradi analiza s obzirom na trenutne cene azotnih đubriva i da se što bolje dozira. Koja je okvirna cena za uzorkovanje sa jedne parcele i koja je maks površina parcele?

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 
Dragan18 obzirom da moram da radim prihranu pšenice jedino KAN-om (zbog kiselosti zemlje) jel nije kasno da se N-min uradi početkom marta?
Koliko si platio (ako nije tajna) onu sondu za uzorkovanje zemlje? Hvala
 
@MIRBAN , ne secam tacno... oko 16 +pdv cini mi se. N-min moze da se uradi i pocetkom marta, problem je sto nekad zna da se desi da sporo rade analizu pa mozes da omasis momenat primene. Moj predlog za psenicu najkasnije uzorak 15.2.
 
Dragan18 nisam te bas razumeo ovo 16+. Jel si msl na 16000 din ili na 16 eura? A sto se tice analize N-min dobio sam info da to mora da se radi odmah. Dakle ja im odnesem predvece i oni ostave to u frizider i ujutru ga odmah odradjuju. I sutra dan dobijam analizu. Cena je 470 +pdv po uzorku. Dakle 940 din +pdv za dve dubine sa 1 parcele.
 
Dragan18 nisam te bas razumeo ovo 16+. Jel si msl na 16000 din ili na 16 eura? A sto se tice analize N-min dobio sam info da to mora da se radi odmah. Dakle ja im odnesem predvece i oni ostave to u frizider i ujutru ga odmah odradjuju. I sutra dan dobijam analizu. Cena je 470 +pdv po uzorku. Dakle 940 din +pdv za dve dubine sa 1 parcele.
Ako ima negde sonda za 16 eura odma naručujem da preprodam. 180-200 eura sa pdv tu je negde cena

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Spajki ne znam zašto treba da se uzima i uzorak do 90cm. Meni su rekli ovi što rade analizu za N-min da idu samo ove dve dubine (0-30 i 30-60).
 
Jedno pitanje, uzeo sam uzorke jedne parcele. Kada se nosi u PSS šta je potrebno od dokumentacije. I da li PSS daje preporuku đubrenja ili ne?
 
Nazad
Vrh