Agrotehnika u proizvadnji uljane repice

veca bi bila zarada kada nebi na svojoj zemlji radio sa tim cenama.
tamo gde sam posejo 2kg/kj lose je niklo malo izmrzlo i nije bio dobar sklop
3-4kg/kj ove godine je kod mene bilo najbolje
preko 4kg/kj tu je vec bilo gusto
 
Mi sejemo 2-2,5kg po kj i bude super prosecan prinos 3,7t suve uljane repice .Netreba preterivati sa sklopom tj.gustinom setve
 
veca bi bila zarada kada nebi na svojoj zemlji radio sa tim cenama.
tamo gde sam posejo 2kg/kj lose je niklo malo izmrzlo i nije bio dobar sklop
3-4kg/kj ove godine je kod mene bilo najbolje
preko 4kg/kj tu je vec bilo gusto

Takoje Jan ovo je zarada onog ko uopšte nebi ušao u njivu, samo nisam računao obilaske i prevoz do otkupnog mesta.
 
Lično mislim da je sada kasno za obradom zemlje na kojoj bi se sejala uljana repica
 
Minimum pre setve oko 20dana mora biti gotova obrada da bi zemlja slegla.Moze predsetveno plitko da se prdje sa drljacom ili setvospremacom ali ne dublje od 5cm.posle setve obavezno valjak.Moje misljenje je da ce ove godine ako ne padne skoro neka kisa da ostane neposejano.Ja je necu sejati posle 10 septembra.Sutra stize djubrivo koje smo narucili sa zakasnjenjem a bacacemo ga pred samu setvu.
 
Sutra stize djubrivo koje smo narucili sa zakasnjenjem.
Nije tema, a sta dobijas i po kojoj ceni.

Moja ideja je da cekam pocetak septembra, tj te kise koje najavljuju za 2-3, pa da izorem. Posejacu je kao i prosle godine 23.09. Nista joj nije falilo iako sam i jos kasnije izorao, moj los sklop je bio zbog drugih razloga.
 
Ceka se kisa ako je nebude u skorije vreme nece se posejati jer bez kise nema efekta nista raditi
 
evo nama kise,kod nas zadruge daju seme da se seje repica i ako ne uspe seme se ne mora platiti pa sad videcemo ako bude dovoljno kise da je zasejemo ;)
 
Ljudi kako napreduje repica jel sijao ko?
nasa je nikla pre nedelju i po dana,sad vec gura i vidis e na redove,pa sad videcemo oce biti vreme dobro ili ce smrznuti,sta joj bog da.
 
jako je slaba i nazalost nece biti nista od nje...

scaled.php
scaled.php
JAKO
 
pozdrav. zanima me sve vezano za uljanu repicu. nasledio sam traktor i zemljite 5h30a to zemljiste nije radjeno 20-25god ja sam ove godine sve to preorao i posejao psenicu a sledece godine kad se razradi malo zemljiste planiram da sejem repicu. od mehanizacije imam samo traktor plugove,drljacu,prskalicu ali sejacicu nemam. zemljiste je vecinom kiselo ali je psenica uspevala dosta dobro. sad me zanima da li ce repica tu uspeti i sta mi je sve potrebno da izvucem neki maksimum? hvala na odgovoru
 
Pre dva dana rasturen vestak i potanjirana stnjika po drugi put. Sledi priprema povrsinskog sloja drljacom i setva negde oko 1 ako vreme dozvoli.
23lcumg.jpg
14sgx3a.jpg
 
Kod mene je sve spremno,uzorano pa tanjirano,pa bacen vestak 100kg/kj 6-12-24,pa jos jednom tanjiraca pa drljaca poluteska,ostalo je da se ceka kisa...
Od semena se seje Pionir PT200CL,KWS Gordon i KWS Factor...
 
Nazad
Vrh